Субота, 14 листопада 2020 18:51

МИР у ДОМІ. Частина 9

 МИР у ДОМІ. Частина 9

 Національна Рада Жінок України виконує проєкт «Доступ до верховенства права жінок жертв насильства» за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні та інформаційної підтримки Європейського Центру Міжнародної Ради Жінок.

 Для  Вашої уваги Звіт Спеціального доповідача з питань насильства над жінками, його причин та наслідків, Дубравки Шимонович.

  Перетин між пандемією коронавірусу (COVID-19) та пандемією ґендерного насильства щодо жінок з акцентом на домашнє насильство та ініціативу «мир у домі».

 Продовження.

 Початок див.: МИР у ДОМІ. Частина 1; МИР у ДОМІ. Частина 2; МИР у ДОМІ. Частина 3; МИР у ДОМІ. Частина 4; МИР у ДОМІ. Частина 5; МИР у ДОМІ. Частина 6; МИР у ДОМІ. Частина 7; МИР у ДОМІ. Частина 8.

 

  Збір даних

 76. Неодноразово доводилося, що збір, аналіз та обмін відповідними даними є вирішальними для ефективних та скоординованих заходів щодо запобігання, розслідування та судового переслідування гендерних вбивств жінок. Для досягнення цих цілей потрібні детальні дані для оцінки масштабів та розмірів проблеми, встановлення базових показників, визначення груп високого ризику, зосередження втручань та профілактичних заходів там, де вони найбільше потрібні, моніторингу змін з часом, оцінки ефективності втручань та запобігти шкоді жертвам насильства. 

 77. На початку пандемії COVID-19 засоби масової інформації та служби потерпілих повідомили про різке зростання кількості дзвінків на телефонні служби довіри, що свідчить про зростання гендерного насильства. Деякі штати повідомляють про зростання гендерного насильства щодо жінок, особливо домашнього, домашнього насильства щодо жінок та дівчат, а також феміцидів з боку інтимних партнерів та сімей. Як повідомляється, в деяких регіональних контекстах також зросли раніше поширені форми насильства за ознакою статі, такі як дитячі, ранні та примусові шлюби та каліцтво жіночих статевих органів.  Однак дані деяких країн свідчать про зменшення кількості поданих скарг стосовно гендерного насильства. Дані, зібрані Управлінням ООН з питань наркотиків та злочинності, свідчать про скорочення в березні та квітні 2020 р. зареєстрованих випадків сексуального насильства в групі з 21 країни та стабільності інтимних феміцидів у 8 країнах. У деяких країнах, таких як Італія, значне збільшення кількості дзвінків на телефонні лінії допомоги супроводжувалося зменшенням кількості повідомлень про сексуальне насильство. 

 78. Загалом бракує порівнянних адміністративних даних про гендерне насильство, що ускладнює оцінку масштабів зростання гендерного насильства під час пандемії COVID-19. Адміністративні дані, зібрані до COVID-19, щодо феміцидів інтимних партнерів або вбивств жінок, пов’язаних з гендером, показали, що жінок вбивали в контексті домашнього насильства. У державах, де є такі дані, виявили, що понад 80 відсотків людей, вбитих внаслідок насильства з боку інтимних партнерів, були жінками, що свідчить про те, що дім може бути для них дуже небезпечним місцем. З усіх вбитих у світі жінок у 2019 році 58 відсотків були вбиті від рук інтимних партнерів або членів сімʼї. 

 79. Хоча національним системам профілактики часто не вистачає надійних даних та оцінок ризиків у так звані "звичайні" часи, сучасний контекст ускладнює отримання чіткої картини потенційного збільшення насильства в результаті COVID-19 та пов'язаних з цим блокування та вимог фізичного дистанціювання. Необхідно приділяти більше уваги гендерному аналізу, що базується на фактичних даних, та документації щодо гендерних наслідків впливу вірусу на права людини та заходів, прийнятих у відповідь.

 80. На момент написання статті всебічних даних про насильство над жінками та феміциди ще не було. Однак деякі держави матимуть дані про вбивства інтимних партнерів або феміциди на початку 2021 року, що дасть можливість порівняти дані в контексті COVID-19. Збір таких даних в умовах поточної кризи значною мірою допоможе в аналізі випадків феміцидів під час пандемії COVID-19 та може сприяти уникненню подібних ескалацій насильства за гендерною ознакою в будь-яких майбутніх кризах.

 

Далі буде    

Прочитано 112 разів
Детальніше в цій категорії: « МИР у ДОМІ. Частина 8 МИР у ДОМІ. Частина 10 »

Останні матеріали

лист. 27, 2020 2

16 днів проти насильства

25 листопада 2020 р. з нагоди Всеукраїнської акції “16 днів проти насилля” у межах…
лист. 27, 2020 2

Пандемія COVID-19 та домашнє і ґендерно зумовлене насильство

З нагоди Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» у межах діяльності Гендерного…
лист. 25, 2020 22

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

За ініціативи ООН 25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію…
лист. 19, 2020 162

19 листопада — Міжнародний день чоловіків

19 листопада — Міжнародний день чоловіків Міжнародний день чоловіків — щорічне міжнародне…

Вісник Національної ради жінок України