5 квітня 2025 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся концерт-присвята «Чарівна Квітка України», присвячений відомій американській оперній співачці українського походження Квітці Цісик. Учасниками дійства стали члени журі та виконавці Міжнародного вокального конкурсу імені Квітки Цісик. Міжнародний вокальний конкурс імені Квітки Цісик було започатковано у 2017 році з ініціативи Голови НРЖУ Людмили Порохняк-Гановської. Тоді для лауреатів було засновано дві премії: «Золоту Зірку ім. Квітки Цісик» та «Срібну Зірку ім. Квітки Цісик» конкурсу. Співзасновницею конкурсу є заслужена артистка України, викладачка Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого, голова ГО «Перлини Української Культури – Світові», Посол Миру…
У бібліотеці 135 Шевченківського району міста Києва відбулась презентація книги відомої громадської діячки, поетеси Зої Ружин «Сонцелюби-миролюби». До уваги учасників заходу була представлена виставка картин «Дивосвіт України»: картини та хатня ікона заслуженого художника України Олександра Охапкіна. В заході взяли участь учасники «Мистецького спецназу» – голова Зоя Ружин, співачка Леся Луців та народний декламатор Михайло Орлюк. Зоя Ружин розповіла про створення книги «Сонцелюби-миролюби» та про свій творчий доробок, який складає близько 20 книжок. Також у бібліотеці було представлено виставку українських рушників та хусток з приватної колекції Зої Ружин, а також гільзи та каска розмальовані знаною майстринею Мариною Саркісян. Захід пройшов з…
20–21 лютого в Бельгії (Брюсселі) та 14–15 лютого в Німеччині (Берліні), відбувся VIII Міжнародний вокальний конкурс імені Квітки Цісик. Міжнародний вокальний конкурс імені Квітки Цісик проводиться уже восьмий рік поспіль, і його проведення за кордоном дає можливість реалізуватися всім тим, хто закоханий у пісні з репертуару Квітки Цісик. Метою конкурсу є увічнення пам’яті видатної американської співачки українського походження Квітки Цісик, сприяння відродженню та популяризації української пісні як в Україні, так і за кордоном, популяризації, розвитку та відродженню вокального мистецтва. З цією метою у 2017 році був започаткований Міжнародний вокальний конкурс імені Квітки Цісик, який за всі ці роки об’єднав українців,…
«Подорож крізь роки» – саме так називалась творча ювілейна зустріч із заслуженою артисткою України, театральним педагогом, знаною радіоведучою, письменницею, журналісткою, лауреаткою багатьох літературних та мистецьких премій Ларисою Недін, що відбулась у Національному музеї літератури. Формат зустрічі передбачав як спілкування з Ларисою Недін, так і ознайомлення з ювілярки речами: афішами, листами до рідних та педагогів, першими публікаціями на сторінках газет та журналів. І, звичайно, вітання колег, друзів та поцінювачів її багатогранного таланту. Теплими словами подяки за волонтерську роботу вітала і Голова НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська. А також нагородила Ларису Недін медаллю НРЖУ «За відданість і любов до України».
31 січня 2025 року в приміщенні Національної Ради Жінок України відбулася зустріч Голови НРЖУ Людмили Порохняк-Гановської з заслуженою журналісткою України, Головою первинної організації Національної Спілки журналістів Київського державного телебачення Галиною Устенко-Гайдай. Пані Галина розповіла про роль діаспори у відновленні української державності. У свою чергу, Людмила Андріївна пригадала про відомих українських діячів науки і культури, які залишили велику спадщину для українського народу в галузі освіти, науки, культури. Підтримала думку про те, що потрібно створити книгу пам'яті про наших світочів.
Голова НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська привітала працівників та студентів КНУТКІТ ім. І. К. Карпенка-Карого з нагоди 120-річчя з дня заснування університету. Захід відбувся в Будинку художника. За 120 років свої діяльності університет став флагманом у підготовці українських митців. Серед його випускників — видатні діячі мистецтва: Ада Роговцева, Богдан Ступка, Іван Миколайчук, Наталія Сумська, Лариса Недін та багато інших.
На запрошення Голови Національної Ради Жінок України Людмили Порохняк-Гановської в Києві побували учасниці самодіяльного вокального ансамблю «Берегиня» Седнівського будинку культури. В ансамблі 9 жінок (Таїсія Мицу, Лідія Могилевець, Тетяна Васько, Ірина Пінчук, Ольга Орлова, Ольга Геня, Ольга Царик, Людмила Ребенок, Наталія Козир), яких поєднує любов до української пісні. В репертуарі «Берегині» твори українських авторів, ліричні, жартівливі, обрядові народні пісні. Співачки «Берегині» взяли участь у заході в Парку імені Тараса Григоровича Шевченка, де проходив Покровський ярмарок. До заходу було представлено виставку «Дивосвіт України» хатня ікона та картини заслуженого художника України Олександра Охапкіна та автентичні рушники й хустки з приватного зібрання членкині…
Моє перше знайомство з Головою Національної Ради Жінок України Людмилою Порохняк-Гановською відбулося в Канцелярії Нацради. Але попервах, щоб у читачів не виникло питання щодо слова «Канцелярія», то внесу трішки ясності… Це улюблене слово Орисі Сушко, яка у свій час була очільницею Світової Федерації Українських Жіночих Організацій (СФУЖО). Коли Пані Орися приїздила в Україну і бувала в Офісі на Софійській, вона з любов’ю називала це приміщення «Канцелярією». Це слово і увійшло в наш лексикон. Щоправда, у Канцелярії клеєм не пахне… Так-от. Про знайомство… У 2016 році в Канцелярію привела мене Наша Гілярівна, так ми називаємо нашу мудру «старійшину» жіночого руху –…
За декілька хвилин ця неймовірна жінка створила незвичний вінок із тюльпанів та нарцисів на виноградній лозі. Такий майстер-клас презентувала для працівників Центральної бібліотеки ім. М. Коцюбинського м. Чернігова Зоя Ружин. Голова Всеукраїнського ГО «Поступ жінок – мироносиць», Посол Миру, заслужений працівник культури України, член Національної Ради жінок України, поетеса та громадська діячка Зоя Ружин через мистецтво активізує та надихає українців до єдності. Цей захід відбувся за ініціативи Національної Ради Жінок України в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансується країнами-партнерами. Потяг…
20 квітня 2024 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся концерт-присвята «Чарівна Квітка України», присвячений відомій американській оперній та блюзовій співачці українського походження Квітці Цісик. Учасниками дійства стали члени журі та виконавці Міжнародного вокального конкурсу імені Квітки Цісик. Міжнародний вокальний конкурс імені Квітки Цісик було започатковано у 2017 році з ініціативи Голови НРЖУ Людмили Порохняк-Гановської. Тоді для лауреатів було засновано дві премії: «Золоту Зірку ім. Квітки Цісик» та «Срібну Зірку ім. Квітки Цісик» конкурсу. Співзасновницею конкурсу є заслужена артистка України, викладачка Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого, голова ГО «Перлини Української Культури – Світові»,…
Останні матеріали
квіт. 06, 2025
20
Концерт-присвята: «Чарівна Квітка України»
5 квітня 2025 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся…
бер. 29, 2025
49
Лідерки НРЖУ відвідали Чорногородку
28 березня 2025 року в селі Чорногородка, що на Київщині, мешканці села подякували своїм…
бер. 27, 2025
42
Волонтер України
За поданням голови Комітету з питань освіти Національної Ради Жінок України Тамари Котелі…
бер. 27, 2025
39
Презентація книги Зої Ружин
У бібліотеці 135 Шевченківського району міста Києва відбулась презентація книги відомої…