«Вічна памʼять Меланії Василівні. Від нас пішла жінка, яка залишила по собі добру памʼять, жінка з добрим серцем та великою душею. Вона стала рідною для багатьох людей. Це була справжня Українська жінка, яка віддавала все своє життя на благо людства. Меланія Василівна, Ви назавжди залишитесь в наших серцях», – такі рядки залишились ще на сторінці у Фейсбуці нашої дорогої Меланії Іщук (Меланії Васил-Іщук). Цими днями буде рік як не стало нашої дорогої Меланії Василівни… У пам’ять про світлу і добру Людину в Національній Раді Жінок України зібрали друзі, посестри, щоб добрим словом згадати неймовірну Українку! Власне, ЇЇ згадуємо не лише…
16 березня 2025 року в приміщенні Національної Ради Жінок України відбулось засідання Оргкомітету Міжнародного проєкт-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи». Відкрилося засідання спільним виконанням Духовного гімну України «Боже великий, єдиний», заспівувала заслужена артистка України Руслана Лоцман. Голова НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська привітала учасників та побажала успішної роботи. Продовжила засідання у вигляді Круглого столу Голова Оргкомітету, заслужений діяч мистецтв України Світлана Садовенко. З’єдналися телефонним дзвінком з авторкою проєкту, народною артисткою України Галиною Яблонською, яка також побажала плідної праці і наснаги. Знайомство і цікаве спілкування учасників, презентація конкурсу (підготовлене Ларисою Кондратюк), вирішення низки організаційних питань і творчих задач, розподіл ведення напрямів за номінаціями членами…
10 березня, у Нью-Йорку (США) розпочалася 69-а сесія Комісії ООН зі становища жінок. Основна увага буде зосереджена на огляді та оцінці виконання Пекінської декларації, Платформи дій та результатів 23-ї спеціальної сесії Генасамблеї ООН. 30 років тому країни члени ООН підписали Пекінську декларацію рівності та платформу дій, прогрес у її виконанні розглядається державами членами та представницями громадських організацій під час 69-ї Комісії статусу жінок в Нью-Йорку. Представниця Національної Ради Жінок Марина Руденко разом із іншими представницями українських громадських організацій України бере участь у роботі сесії. Теми на яких роблять фокус представниці громадських організацій України – це роль жінок у мирному врегулюванні…
9 березня 2025 року у селі Шевченкове (Батьківщина Тараса Шевченка) відбулося вшанування Тараса Шевченка та його батьків: матері – Катерини Якимівни Шевченко (Бойко) та батька – Григорія Івановича Шевченка в ДЕНЬ народження ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ. До складу делегації увійшли: Зоя Ружин, заслужений працівник культури України, голова Всеукраїнського ГО «Поступ жінок-мироносиць», Почесний Громадянин с. Шевченкове (Батьківщина Тараса Шевченка); солістка Академічного ансамблю пісні і танцю України Державної прикордонної служби України, народна артистка України Олена Лукашова; Лауреат Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів Андріана Озгович, Народний декламатор Михайло Орлюк та інші. В центрі села відбулися урочистості, де традиційно пройшов виступ делегації киян. Лунало звитяжне Слово Шевченка…
3 березня 2025 року Голова НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська взяла участь в конференції «Демографічне майбутнє України: стратегія стійкості та відновлення. Візія громадянського суспільства». Конференцію відкрила Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович, яка підкреслила потребу співпраці державних структур з органами місцевого самоврядування та особливу роль громадських організацій в розробленні стратегій стійкості та відновлення. Директор з розвитку Посольства Великої Британії Стефан Коссофф підтвердив підтримку Посольством надважливої для України теми. Питання демографії, як основи національної безпеки, розкрив у великій доповіді засновник та генеральний директор інституту фронтиру Євген Глібовицький. Якщо в 1997 році на території сучасної України народжувались 1 млн дітей, то в 2012 році…
Про конкурс Під час повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну під загрозою опинилися не лише життя й здоров’я українців, а й пам’ять про їхній життєвий досвід і родинну історію. Щоб допомогти зберегти ці спогади, організатори оголошують конкурс і збір фотографій, усних історій та документів про родинну пам’ять. Участь можуть брати: Повнолітні особи Особи до 18 років за підтримки повнолітніх опікунів чи наставників До конкурсу в усіх номінаціях допускаються роботи, які раніше не оприлюднювалися в друкованих чи інтернет-медіа. Не можна подавати на конкурс роботи, які вже подавалися на інші подібні конкурси. Номінації конкурсу 1. "Так ніхто не кохав" (фотографії) Опис: Кожен…
У Міжнародний день жінок і дівчаток у науці розповімо про Людмилу ПОРОХНЯК-ГАНОВСЬКУ, Голову Національної Ради Жінок України, українську громадську діячку, науковицю, автора понад 200 наукових статей, 52 авторських свідоцтв та патентів. Людмила Андріївна народилася 5 травня 1947 року у м. Вінниця, дитинство та молоді роки провела в м. Тернополі. Закінчила Тернопільський медичний інститут за фахом «Лікувальна справа» в 1970 році. Послужний список чималий. Асистент кафедри фармакології Тернопільського медичного інституту (1973–1982), асистент кафедри медичної підготовки Тернопільського фінансово-економічного інституту (1971–1973). Завідувач кафедри фізіології Харківського фармацевтичного інституту (1988–1991). Завідувач лабораторії радіопротекторних засобів Наукового Центру радіаційної медицини, Київ, (1992–2002). Голова Національної Ради жінок України…
29 січня 2025 року Голова НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська з робочим візитом завітала до фермерського господарства «Напорівське» В ході зустрічі з керівником господарства, депутатом Чернігівської обласної ради Григорієм Ткаченком обговорили питання розвитку деокупованих територій та роль жінок у ранньому відновленні населених пунктів Чернігівщини. В обговоренні взяли участь Голова комітету по роботі з сільськими громадами Тамара Бігун та Голова Комітету з питань культури НРЖУ Людмила Грабовенко. Людмила Порохняк-Гановська передала сценічний одяг для дитячого вокального колективу Іванівського ліцею. А також з ініціативи НРЖУ, в селі Лукашівка в приміщенні старої школи відкрили Соціальну шафу для жителів села. В ній безкоштовно мешканці села можуть придбати…
29 січня 2025 року в приміщенні старостинського округу села Шестовиця голова НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська провела тренінг з активом села щодо взаємодії та розвитку сільських територій в найближчій перспективі. Було обговорено перспективні напрями розвитку села Шестовиця. Людмила Андріївна ознайомила присутніх з практикою відновлення деокупованих територій інших регіонів. У свою чергу, староста села Шестовиця Сергій Медвєдєв розповів про роботу, яку проводить сільська рада щодо активізації економічних та соціальних процесів в громаді. НРЖУ вже майже десять років співпрацює з жителями громади та ОМС. За цей час в співпраці створено Центр само- і взаємодопомоги, Соціальну шафу та громадську організацію для розвитку й розбудови села.…
#ГромадськаАрхівістика Fundacja Dobra Wola Національна рада жінок України Громадська архівістика в Україні Дорогі друзі! У рамках проєкту «Громадська архівістика в Україні» Центр громадської архівістики у Варшаві запрошує вас на 2-годинну інформаційну онлайн-зустріч, присвячену темі громадського архівування. Коли: 6 лютого 2025 року, о 17.00 (за київським часом) Де: Онлайн (посилання буде надіслано після реєстрації) На зустріч запрошені громадські архівісти з України та всі зацікавлені в громадській архівістиці. Мета зустрічі: • Ознайомлення з ідеєю громадського архівування; • Розгляд прикладів, як громадське архівування функціонує у Польщі. Зустріч проходитиме українською та польською мовою з українським перекладом. Учасники також матимуть можливість поставити запитання у чаті.…
Останні матеріали
бер. 17, 2025
10
Кругообіг ДОБРА…
«Вічна памʼять Меланії Василівні. Від нас пішла жінка, яка залишила по собі добру…
бер. 17, 2025
26
Засідання Оргкомітету Міжнародного проєкт-конкурсу
16 березня 2025 року в приміщенні Національної Ради Жінок України відбулось засідання…
бер. 14, 2025
92
Розпочалася 69-а сесія Комісії ООН зі становища жінок
10 березня, у Нью-Йорку (США) розпочалася 69-а сесія Комісії ООН зі становища жінок.…
бер. 10, 2025
215
Вшанування Тараса Шевченка та його батьків
9 березня 2025 року у селі Шевченкове (Батьківщина Тараса Шевченка) відбулося вшанування…