3 грудня в Міжнародному інформаційно-бібліотечному центрі ім. Я. Мудрого ІКІТД МАУП відбулося урочисте відкриття виставки плакатів «– #16 днів проти насильства» в рамках Міжнародної акції за гендерну безпеку в рамках виконання плану дій Резолюції ООН 1325. Студенти Кафедри Дизайну представили 11 плакатів, які демонструють гострі питання безпеки жінок у суспільстві, розкривають емоційні проблеми та актуальні виклики сучасності в гендерному напрямку! На відкритті були присутні: Людмила Порохняк-Гановська, Голова Національної Ради Жінок України (НРЖУ); Людмила Грабовенко, Голова Комітету з питань культури НРЖУ; Влада Каменецька, заступниця Голови Комітету з питань культури НРЖУ; Олександр Гордієнко, директор ІКІТД; Олена Посвистак, директор МІБЦ МАУП. А також…
#РобочаПоїздкаНаЧернігівщину 26 листопада 2024 року лідерки Національної Ради Жінок України відвідали Чернігівщину. У рамках робочої поїздки стали співорганізаторами Програми, що реалізується Швейцарською фундацією технічного співробітництва «Swisscontact» (Swisscontact) у партнерстві зі Спілкою молочних підприємств України за підтримки Чернігівської ОДА. У межах проходження курсу «Підвищення стійкості жіночого підприємництва в тваринницькій сфері» відбувся другий тренінг «Організація технологічних процесів в скотарстві». Учасниками заходу були активісти територіальних громад Чернігівщини, представники ГО «Центр МЕЛАНІЯ», ГО «Центр взаємодопомоги с. Шестовиця», ГО «Скриня Подесення» с. Москалі та представниці Національної Ради Жінок України: Голова – Людмила Порохняк-Гановська, Голова Комітету по роботі з сільськими громадами Тамара Бігун та Голова Комітету…
#16 днів проти насильства Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Ця ініціатива покликана привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Дати початку та завершення акції вибрані не випадково, вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною є порушенням її прав. У Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії та Олександра Русових бібліотекарки відділу документів із гуманітарних наук підготували книжкову виставку «Всеукраїнська акція «16 днів…
#16 днів проти насильства Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Ця ініціатива покликана привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Серед населення України кількість жінок на вісім відсотків перевищує кількість чоловіків, що породжує серйозні демографічні проблеми, які є підґрунтям для ґендерної нерівності, як у бік жінок, так і чоловіків. Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок прийнята Генеральною Асамблеєю ООН в грудні 1979 р. Її ратифікували 192 країни. Україна приєдналася до Конвенції 19 грудня 1980 року.…
#16 днів проти насильства Завтра, 25 листопада, розпочинається Всесвітня акція – #16 днів проти насильства. Основним завданням є привернення уваги громадськості, активізація діяльності державних установ і громадських обʼєднань задля поєднання зусиль з захисту прав людини. Більше 100 країн світу підтримують цю акцію, збільшують розуміння та обізнаність про всі форми насильства, створюють соціальний простір, вільний від насильства. Україна впродовж більше 1000 днів знаходиться у сфері найбільшого насильства: над кожним українцем, над нашою природою і усім довкіллям. Розвʼязана росією широкомасштабна війна не має причини, вона є лютою ненавистю кривдника до нашої ідентичності. Це вже третя спроба смертельного насильства – без усякого спротиву…
Команда Національної Ради Жінок України: Людмила Порохняк-Гановська, Голова НРЖУ; Тамара Бігун, Голова Комітету по роботі з сільськими громадами; Алла Григораш, Голова Комітету з організаційних питань взяли участь у презентації результатів дослідження щодо економічної інтеграції жінок, ветеранів війни, внутрішньо-переміщених осіб, людей з інвалідністю, молоді в сільській місцевості та агросекторі «Оцінка ґендерної рівності та соціальної інклюзії в аграрному секторі України», організованій Програмою USAID АГРО. Було обговорено бар’єри і можливості економічної інтеграції жінок, ветеранів війни, внутрішньо переміщених осіб, молоді та людей старшого віку в агросектор.
Голова Національної Ради Жінок України Людмила Порохняк-Гановська нагородила Срібним орденом НРЖУ «Поступ миру та любові» Ольгу Романюк, відому громадську діячку, директорку Публічної бібліотеки імені Лесі Українки з нагоди 80-річчя бібліотеки. За керівництва Ольги Романюк на новий рівень вийшла міжнародна співпраця бібліотеки. Сьогодні Публічна бібліотека імені Лесі Українки є провідною культурно-просвітницькою установою, центром інформаційно-бібліографічної роботи, галузевої інформації з питань культури і мистецтва, науково-методичним осередоком столичної мережі публічних бібліотек. Вона має універсальний фонд на традиційних та електронних носіях інформації, який станом на 2024 рік становить понад 238 тисяч примірників документів, зберігає колекції цінних і рідкісних видань, україніку діаспори, приватні колекції книг відомих…
5 листопада, у Києві відбувся Восьмий Український Жіночий Конгрес – щорічна публічна платформа для формування політик гендерної рівності. Цьогоріч захід відбувається під гаслом «Жіночий потенціал: нові ролі, нова якість». У роботі Конгресу взяла участь Голова Національної Ради Жінок України Людмила Порохняк-Гановська. Конгрес, заснований у 2017 році має на меті посилити участь жінок у суспільному житті та забезпечити рівні можливості для всіх громадян. Співзасновницями цієї ініціативи є Олена Кондратюк, Марія Іонова та Світлана Войцеховська.
В гості до Національної Ради Жінок Україниі завітала Лорен Ван Метер, директор відділу миру, клімату та стійкості до демократії в Національному демократичному інституті. Вона має великий досвід у розв’язанні та запобіганні конфліктам, працюючи над основними політичними ініціативами в Пентагоні, Державному департаменті та Інституті миру США. Після виходу російських військ з Київської, Чернігівської та Сумської областей Лорен ініціювала зум-конференцію з Національною Радою Жінок України американських активісток. Коли вони дізнались, що під час окупації російські агресори забирали у населення планшети та телефони, Лорен і її колежанки переслали кошти на відновлення звʼязку в деокупованих селах Чернігівщини та Київщини. Ми придбали роутер для Седнева,…
Голова НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська привітала працівників та студентів КНУТКІТ ім. І. К. Карпенка-Карого з нагоди 120-річчя з дня заснування університету. Захід відбувся в Будинку художника. За 120 років свої діяльності університет став флагманом у підготовці українських митців. Серед його випускників — видатні діячі мистецтва: Ада Роговцева, Богдан Ступка, Іван Миколайчук, Наталія Сумська, Лариса Недін та багато інших.
Сторінка 1 із 32

Останні матеріали

груд. 03, 2024 32

Відкриття виставки плакатів

3 грудня в Міжнародному інформаційно-бібліотечному центрі ім. Я. Мудрого ІКІТД МАУП…
груд. 03, 2024 75

Робоча поїздка на Чернігівщину

#РобочаПоїздкаНаЧернігівщину 26 листопада 2024 року лідерки Національної Ради Жінок…
лист. 29, 2024 183

Відвідини Чернігівської ОУНБ ім. Софії та Олександра Русових

#16 днів проти насильства Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проходить…
лист. 29, 2024 189

#16 днів проти насильства. Відвідини Киїнки

#16 днів проти насильства Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проходить…

Вісник Національної ради жінок України