#ПідготовкаДоАсамблеїМіжнародноїРадиЖінок Шановні президенти, дорогі сестри ICW, Всього за кілька тижнів ми зберемося в Марракеші з 23 по 28 червня 2025 року на Асамблею, яка ознаменує нову главу в нашій спільній подорожі. На цій важливій зустрічі ми оберемо нову команду лідерів та відновимо нашу колективну відданість просуванню прав і прогресу жінок у всьому світі. Проведення зустрічі ICW – це більше, ніж організаційне завдання: Це чудова можливість активізувати та обʼєднати вашу національну раду, зміцнити внутрішню згуртованість, залучити членів і підвищити свою видимість і авторитет на національному рівні — серед інституцій, ЗМІ та широкої громадськості. Це також шанс продемонструвати досягнення та лідерство жінок…
28 березня 2025 року в селі Чорногородка, що на Київщині, мешканці села подякували своїм землякам, які боронять нашу країну, працюють в тилу для фронту та вшанували пам’ять полеглих за Україну захисників. Чорногородка стала першим селом в Бишівській громаді, яка розпочала естафету вшанування героїв сучасної війни. З вдячністю до земляків звернулась староста села Людмила Ступак, в якої два сини боронять Україну. На заході були присутні Голова Національної Ради Жінок України Людмила Порохняк-Гановська та Голова Комітету по роботі з сільськими громадами Тамара Бігун. Запрошена до слова, Людмила Порохняк-Гановська відзначила велику роль у боротьбі мешканців сіл. Вручаючи нагороди Галині Коваль, матері загиблого, Надії…
За поданням голови Комітету з питань освіти Національної Ради Жінок України Тамари Котелі медаллю НРЖУ «Волонтер України» було нагороджено заступницю Боярського міського голови, волонтерку, громадську діячку Наталію Ульянову. Від імені Голови НРЖУ Людмили Порохняк-Гановської нагороду вручили голова Комітету з питань культури, голова Комітету відзначень та нагороджень Людмила Грабовенко та голова Комітету з питань освіти Національної Ради Жінок України Тамара Котеля. Ця відзнака є свідченням великої подяки за вагомий внесок у розвиток волонтерського руху. Вітаємо Наталію Ульянову з почесною нагородою та бажаємо сил і натхнення для подальшої роботи на благо України!
«Вічна памʼять Меланії Василівні. Від нас пішла жінка, яка залишила по собі добру памʼять, жінка з добрим серцем та великою душею. Вона стала рідною для багатьох людей. Це була справжня Українська жінка, яка віддавала все своє життя на благо людства. Меланія Василівна, Ви назавжди залишитесь в наших серцях», – такі рядки залишились ще на сторінці у Фейсбуці нашої дорогої Меланії Іщук (Меланії Васил-Іщук). Цими днями буде рік як не стало нашої дорогої Меланії Василівни… У пам’ять про світлу і добру Людину в Національній Раді Жінок України зібрали друзі, посестри, щоб добрим словом згадати неймовірну Українку! Власне, ЇЇ згадуємо не лише…
16 березня 2025 року в приміщенні Національної Ради Жінок України відбулось засідання Оргкомітету Міжнародного проєкт-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи». Відкрилося засідання спільним виконанням Духовного гімну України «Боже великий, єдиний», заспівувала заслужена артистка України Руслана Лоцман. Голова НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська привітала учасників та побажала успішної роботи. Продовжила засідання у вигляді Круглого столу Голова Оргкомітету, заслужений діяч мистецтв України Світлана Садовенко. З’єдналися телефонним дзвінком з авторкою проєкту, народною артисткою України Галиною Яблонською, яка також побажала плідної праці і наснаги. Знайомство і цікаве спілкування учасників, презентація конкурсу (підготовлене Ларисою Кондратюк), вирішення низки організаційних питань і творчих задач, розподіл ведення напрямів за номінаціями членами…
10 березня, у Нью-Йорку (США) розпочалася 69-а сесія Комісії ООН зі становища жінок. Основна увага буде зосереджена на огляді та оцінці виконання Пекінської декларації, Платформи дій та результатів 23-ї спеціальної сесії Генасамблеї ООН. 30 років тому країни члени ООН підписали Пекінську декларацію рівності та платформу дій, прогрес у її виконанні розглядається державами членами та представницями громадських організацій під час 69-ї Комісії статусу жінок в Нью-Йорку. Представниця Національної Ради Жінок Марина Руденко разом із іншими представницями українських громадських організацій України бере участь у роботі сесії. Теми на яких роблять фокус представниці громадських організацій України – це роль жінок у мирному врегулюванні…
9 березня 2025 року у селі Шевченкове (Батьківщина Тараса Шевченка) відбулося вшанування Тараса Шевченка та його батьків: матері – Катерини Якимівни Шевченко (Бойко) та батька – Григорія Івановича Шевченка в ДЕНЬ народження ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ. До складу делегації увійшли: Зоя Ружин, заслужений працівник культури України, голова Всеукраїнського ГО «Поступ жінок-мироносиць», Почесний Громадянин с. Шевченкове (Батьківщина Тараса Шевченка); солістка Академічного ансамблю пісні і танцю України Державної прикордонної служби України, народна артистка України Олена Лукашова; Лауреат Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів Андріана Озгович, Народний декламатор Михайло Орлюк та інші. В центрі села відбулися урочистості, де традиційно пройшов виступ делегації киян. Лунало звитяжне Слово Шевченка…
3 березня 2025 року Голова НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська взяла участь в конференції «Демографічне майбутнє України: стратегія стійкості та відновлення. Візія громадянського суспільства». Конференцію відкрила Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович, яка підкреслила потребу співпраці державних структур з органами місцевого самоврядування та особливу роль громадських організацій в розробленні стратегій стійкості та відновлення. Директор з розвитку Посольства Великої Британії Стефан Коссофф підтвердив підтримку Посольством надважливої для України теми. Питання демографії, як основи національної безпеки, розкрив у великій доповіді засновник та генеральний директор інституту фронтиру Євген Глібовицький. Якщо в 1997 році на території сучасної України народжувались 1 млн дітей, то в 2012 році…
Про конкурс Під час повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну під загрозою опинилися не лише життя й здоров’я українців, а й пам’ять про їхній життєвий досвід і родинну історію. Щоб допомогти зберегти ці спогади, організатори оголошують конкурс і збір фотографій, усних історій та документів про родинну пам’ять. Участь можуть брати: Повнолітні особи Особи до 18 років за підтримки повнолітніх опікунів чи наставників До конкурсу в усіх номінаціях допускаються роботи, які раніше не оприлюднювалися в друкованих чи інтернет-медіа. Не можна подавати на конкурс роботи, які вже подавалися на інші подібні конкурси. Номінації конкурсу 1. "Так ніхто не кохав" (фотографії) Опис: Кожен…
У Міжнародний день жінок і дівчаток у науці розповімо про Людмилу ПОРОХНЯК-ГАНОВСЬКУ, Голову Національної Ради Жінок України, українську громадську діячку, науковицю, автора понад 200 наукових статей, 52 авторських свідоцтв та патентів. Людмила Андріївна народилася 5 травня 1947 року у м. Вінниця, дитинство та молоді роки провела в м. Тернополі. Закінчила Тернопільський медичний інститут за фахом «Лікувальна справа» в 1970 році. Послужний список чималий. Асистент кафедри фармакології Тернопільського медичного інституту (1973–1982), асистент кафедри медичної підготовки Тернопільського фінансово-економічного інституту (1971–1973). Завідувач кафедри фізіології Харківського фармацевтичного інституту (1988–1991). Завідувач лабораторії радіопротекторних засобів Наукового Центру радіаційної медицини, Київ, (1992–2002). Голова Національної Ради жінок України…
Останні матеріали
трав. 02, 2025
6
Активізація глобального жіночого руху
#ПідготовкаДоАсамблеїМіжнародноїРадиЖінок Шановні президенти, дорогі сестри ICW, Всього…
квіт. 06, 2025
54
Концерт-присвята: «Чарівна Квітка України»
5 квітня 2025 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся…
бер. 29, 2025
87
Лідерки НРЖУ відвідали Чорногородку
28 березня 2025 року в селі Чорногородка, що на Київщині, мешканці села подякували своїм…
бер. 27, 2025
81
Волонтер України
За поданням голови Комітету з питань освіти Національної Ради Жінок України Тамари Котелі…