Субота, 14 листопада 2020 18:48

МИР у ДОМІ. Частина 8

 

МИР у ДОМІ. Частина 8

 Національна Рада Жінок України виконує проєкт «Доступ до верховенства права жінок жертв насильства» за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні та інформаційної підтримки Європейського Центру Міжнародної Ради Жінок.

 Для  Вашої уваги Звіт Спеціального доповідача з питань насильства над жінками, його причин та наслідків, Дубравки Шимонович.

  Перетин між пандемією коронавірусу (COVID-19) та пандемією ґендерного насильства щодо жінок з акцентом на домашнє насильство та ініціативу «мир у домі».

 

Продовження.

 Початок див.: МИР у ДОМІ. Частина 1; МИР у ДОМІ. Частина 2; МИР у ДОМІ. Частина 3; МИР у ДОМІ. Частина 4; МИР у ДОМІ. Частина 5; МИР у ДОМІ. Частина 6; МИР у ДОМІ. Частина 7.

  Доступ до медичних послуг,

у тому числі щодо репродуктивного здоровʼя

 71. Оскільки жінки, непропорційно займаючи передові ролі, надаючи важливу медичну допомогу та інші основні послуги,  піддаються підвищеному ризику  зараження вірусом. Більший вплив інфекції та потреба в засобах індивідуального захисту є головним фактором непропорційного впливу на жінок та дівчат. Жінки становлять 70 відсотків медичних працівників, включаючи акушерки, медсестри, фармацевти та медичні працівники громад первинної ланки. Жінки-медики первинної ланки також звернули увагу на потреби в гігієні менструального циклу, захист від жорстокого поводження та стигматизації, а також на необхідність психосоціальної підтримки.

 72. Криза громадського здоровʼя COVID-19 негативно впливає на сексуальне та репродуктивне здоровʼя та права. Зокрема, шкода, заподіяна раніше існуючими правовими та політичними барʼєрами для доступу до послуг сексуального та репродуктивного здоровʼя, посилюється в умовах пандемії, тоді як деякі уряди намагаються скористатися перевагами кризи, обмежуючи ці права, і створюють нові перешкоди для доступу до послуг з переривання вагітності, вважаючи це несуттєвою медичною процедурою.

 73. Обмеження на надання медичних послуг, які мають важливе значення для жінок та дівчат, такі як переривання вагітності (навіть у тих державах, які дозволяють легальні аборти), зокрема у випадках зґвалтування чи інцесту, впливають на здоровʼя жінок а дівчат непропорційно. Окрім відмови в послугах, страх передачі COVID-19 із переповнених лікарень та недоступність акушерів також роблять вагітних вразливими до ускладнень зі здоровʼям, включаючи як фізичний, так і психологічний стрес, оскільки багато хто, як повідомляється, пропускають консультації перед пологами, або вони проходять планові огляди та не мають доступу до основних ліків, оскільки вони просто не можуть проконсультуватися зі своїми відсутніми лікарями.

 74. У відповідь на зростаючий спад доступу до послуг з репродуктивного здоровʼя 6 травня 2020 року 59 урядів опублікували спільну заяву в пресі щодо захисту сексуального та репродуктивного здоровʼя та прав та сприяння реагуванню на гендерні аспекти в умовах кризи COVID-19. У заяві зазначається, що потреби забезпечення сексуального та репродуктивного здоров'я, включаючи послуги психосоціальної підтримки та захист від гендерного насильства, мають бути пріоритетними.

 75. У цьому ключі деякі країни зробили важливі кроки, щоб забезпечити продовження служб охорони здоров’я. Наприклад, Ірландія та частини Великобританії прийняли заходи щодо забезпечення доступу до абортів під час пандемії, в тому числі шляхом легалізації телеконсультацій та використання раннього медичного аборту вдома. У Франції у спільній заяві, опублікованій 3 квітня міністром охорони здоров’я та державним секретарем з питань гендерної рівності, були опубліковані нові рекомендації, згідно з якими консультації щодо догляду за абортами можуть проводитись по телефону або в Інтернеті, і, коли жінки цього хочуть, дозволено з медичної точки зору, вони можуть приймати обидві медичні таблетки для аборту вдома. У Бельгії уряд зробив безкоштовними контрацептиви для всіх жінок віком до 25 років.

 

Далі буде

Прочитано 114 разів

Останні матеріали

лист. 27, 2020 2

16 днів проти насильства

25 листопада 2020 р. з нагоди Всеукраїнської акції “16 днів проти насилля” у межах…
лист. 27, 2020 2

Пандемія COVID-19 та домашнє і ґендерно зумовлене насильство

З нагоди Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» у межах діяльності Гендерного…
лист. 25, 2020 3

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

За ініціативи ООН 25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію…
лист. 19, 2020 161

19 листопада — Міжнародний день чоловіків

19 листопада — Міжнародний день чоловіків Міжнародний день чоловіків — щорічне міжнародне…

Вісник Національної ради жінок України