kapus_natali

kapus_natali

Неділя, 12 травня 2024 07:35

Втілюємо наш Проєкт

#АктивізаціяГромад

#МузейЮріяДахна

#IsarEdnannia

Ми продовжуємо втілювати наш Проєкт. У рамках Проєкту ICAP Єднання Національна Рада Жінок України допомагає облаштовувати Музей старожитностей у селі Москалі (Чернігівщина).

Ініціативу створення культурно-мистецького простору впроваджує громадська спілка «Національна Рада Жінок України» в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансується країнами партнерами.

Неділя, 12 травня 2024 05:39

Вітаємо наших Берегинь!

 

Щороку у другу неділю травня відзначають День матері. Нині воно припадає на 12 травня.

В Україні свято День матері офіційно святкують лише кілька десятків років. Утім, українська діаспора в Канаді ще в  1928 році вітала матерів. Згодом, за сприяння «Союзу українок» з Канади, це свято почалося поширюватись і на територію західної України. Так, у Львові у другу неділю травня редактор тижневика «Жіноча Доля» Олена Кисілевська організовувала спеціальні зустрічі матерів.

У 1939 році скасували День матері. Його не святкували впродовж майже 50 років. Коли Україна здобула незалежність, ініціаторами відродження Дня матері в Україні були членкині «Спілки жінок України», «Союзу українок» з Галичини та Міжнародної організації «Жіноча громада».

Сьогодні на державному рівні – це свято набуває нових відтінків. В поняття матері вкладається не лише як берегиня роду, культурних цінностей, традицій і звичаїв, а й  як справжня захисниця, яка пліч-о-пліч з військовими відстоює незалежність України!

Цьогоріч, День матері збігся ще з одним святом –  Міжнародним днем медичної сестри, яке також своїм корінням сягає у давнину. День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію – міжнародну раду медичних сестер. Це відбулося під час Кримської війни, коли англійкою Флоренс Найтінгейл була організована вперше служба сестер милосердя. Відтоді за рішенням Міжнародної організації Червоного хреста в день народження – 12 травня – Флоренс Найтінгейл відзначається Всесвітній день медичних сестер. В Україні медсестринська служба почала розвиватися також за часів Кримської війни. Цьому сприяв видатний хірург М. І. Пирогов. 

Наразі Голова Національної Ради Жінок України Людмила Порохняк-Гановська активно співпрацює з громадськими організаціями медичних сестер України, вбачаючи у 500 тисячах українських медичних сестер ресурс, спроможній впровадити здоровий спосіб життя для оздоровлення нації. Також було Міністерством охорони здоров’я України схвалено Концепцію розвитку сестринської справи в Україні, ініціатором якої була очільниця НРЖУ.

Вітаємо наших Берегинь!

На світлині: Медичні сестри м. Дубно  (Рівненщина) під час тренінгу з профілактики інфекційних захворювань. 2013 рік

 

 

 

 

 

 

Посилання на відео:

 

https://www.youtube.com/watch?v=W-fUqP011WY

Майстер-клас «Дивосвіт України» в Седнівському храмі Георгія Переможця Чернігівської області заслуженим працівником культури України, головою ВО «ГО «Поступ жінок-мироносиць», керівником «Мистецького спецназу», Послом Миру Зоєю Ружин.

Понеділок, 06 травня 2024 06:09

Творча зустріч з мисткинею

Зустріч  Зої Ружин, поетеси, громадської діячки, авторки десятка поетичних збірок, текстів пісень, заслуженого працівника культури України, кавалерки ордену «Княгині Ольги» ІІІ ступеня з учнями Седнівського ліцею.

Неділя, 05 травня 2024 08:11

Об’єднання через мистецтво

 

Моє перше знайомство з Головою Національної Ради Жінок України Людмилою Порохняк-Гановською відбулося в Канцелярії Нацради. Але попервах, щоб у читачів не виникло питання щодо слова «Канцелярія», то внесу трішки ясності… Це улюблене слово Орисі Сушко, яка у свій час була очільницею Світової Федерації Українських Жіночих Організацій (СФУЖО). Коли Пані Орися приїздила в Україну і бувала в Офісі на Софійській, вона з любов’ю називала це приміщення «Канцелярією». Це слово і увійшло в наш лексикон. Щоправда, у Канцелярії клеєм не пахне…

Так-от. Про знайомство… У 2016 році в Канцелярію привела мене Наша Гілярівна, так ми називаємо нашу мудру «старійшину» жіночого руху – народну артистку України Галину Яблонську. Яка у свої 94(!) роки очолює громадську жіночу організацію, що входить в НРЖУ. А завітали з Галиною Яблонською на зустріч з Людмилою Андріївною з ідеєю: організувати Міжнародний проєкт-конкурс «Тарас Шевченко єднає народи» під патронатом Національної Ради Жінок України. В Канцелярію ми прийшли лише з однією ідеєю та назвою конкурсу. А вийшли з приміщення, маючи кучу ідей: від положення про конкурс до ескізів медалей для переможців. Ба, більше! Ми не лише відчули колосальну підтримку Людмили Андріївни, у нас уже була «дорожня карта» Конкурсу! Крок за кроком ми йшли до своєї мрії...

І сьогодні, за даними Оргкомітету Проєкт-конкурсу, у 2023 році в конкурсі взяли участь понад 634 учасників з 12 країн світу (Італія, Німеччина, Польща, Кіпр, Саудівська Аравія, Туреччина, Франція, Канада, США, Ірландія, Колумбія, Україна), подано 708 робіт. Шевченкове слово звучало п’ятьма мовами: українською, польською, німецькою, англійською, китайською.

Трохи пізніше, у 2017 році з ініціативи Голови НРЖУ Людмили Порохняк-Гановської було організовано ще один мистецький проєкт: Міжнародний вокальний конкурс імені Квітки Цісик. Тоді для лауреатів було засновано дві премії: «Золоту Зірку ім. Квітки Цісик» та «Срібну Зірку ім. Квітки Цісик» конкурсу. Співзасновницею конкурсу стали заслужена артистка України, голова ГО «Перлини Української Культури – Світові», Посол Миру Ірина Персанова та кандидатка педагогічних наук Тетяна Тарасова.

Далі було кілька соціальних проєктів на Чернігівщині, зокрема створення у населених пунктах Чернігівського району груп волонтерів здоров’я. Організаторами таких груп були лідерки НРЖУ: Людмила Порохняк-Гановська та Меланія Іщук.

Сьогодні Людмила Порохняк-Гановська сподвижниця нового проєкту ІСАР Єднання у трьох селах Чернігівщини: с. Шестовиця, с.Москалі та с. Седнів. Це і соціальний, це і мистецький проєкт, який направлений насамперед на об’єднання громад. А головне, що люди хочуть і бажають змінити своє життя на краще. Схоже, вони чекали коли їм скажуть: «А давайте зробимо ваше село кращим!». Ми – на старті!

5 травня 2024 р.

 

Наталка Капустянська

 

 

 

Голові Національної Ради Жінок України

 Людмилі Порохняк-Гановській

 

Шановна Людмило Андріївно!

Щиро вітаємо Вас з Днем народження! Багатогранною та активною є Ваша громадська робота. Ваш життєвий шлях увінчаний палітрою добрих справ.

Під парасолькою НРЖУ Ви згуртували чудових жінок, з якими  втілюєте важливі й ефективні проєкти для українського жіноцтва, зокрема для сільських жінок.

Зичимо Вам доброго здоров’я, довголіття, щастя і наснаги на нові здобутки. А ще бажаємо Вам багато весняних світанків і квітів!

 

Многая літа! З роси і води!

 

 

 

ГОЛОВІ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ ЖІНОК УКРАЇНИ,

ВЕЛИКІЙ ПОДВИЖНИЦІ ЛЮДМИЛІ  ПОРОХНЯК-ГАНОВСЬКІЙ

З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

 

НАТХНЕННА МИРОНОСИЦЯ

В Дні Воскресіння Божого прийшла Людмила в світ!

Дух праведний, Божественний в душі її розквіт.

Палає добротворенням, горить в усіх ділах,

Хай колоситься славою засіяне в віках.

 

У мудрості, звитяжності йде поступом жінок.

Дає усім соратникам нетлінних справ урок!

Черпає з грантів засоби, усім допомагає,                                   

Бо серце материнське у грудях жінка має.

 

Натхненна мироносиця, осяяна любов’ю,

Хай Бог і сили неба дарують Вам здоров’я!

Хай воздає сторицею Господь за добрі вчинки,

Сподвижниці, що з гідністю звання підносить жінки!

 

Пишаються соратники і посестри здобутком,

У креативних задумах вирішує все хутко.

Розрулює конфлікти, знаходить компроміси,

Завзяття і терпіння, як в справжньої актриси.

 

Чернігівщина знає і бачить вся земля,

Як благодійність щедро край рідний ізціля.

Задумано багато, рани війни болять,

Гуртується  жіноцтва богоугодна рать.

 

Діаспора вже знає Національну Раду,

Жіноцтво України всі зустрічають радо!

Багато справ важливих вже миротворчих є,

Пані Людмилі шану планета воздає.

 

Бажають всі Людмилі подужати усе,

Що з доброти сердечної у білий світ несе!

Війна нехай скінчиться, щоб мир запанував,

Щоб кожен в родоводі сповна щастя пізнав.

 

Хай Бог оберігає і Вас, і увесь Рід,

Щоб в правнуках й онуках на славу Вам розквіт!

Щоб люди пам’ятали й молилися за Вас,

В такий тяжкий, кривавий для України час…

 

Вас люблять і шанують, доземний Вам уклін,

Нехай весь вік лунає слів вдячних передзвін!

Хай Воскресіння Боже Вам дні благословляє,

Хай доля  Ваша квітом весняно розквітає!

З НАЙКРАЩИМИ ПОБАЖАННЯМИ, ВІРОЮ НАДІЄЮ І ЛЮБОВ’Ю ВІД НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ ЖІНОК УКРАЇНИ привітання підготувала голова ГО «ВО «Поступ жінок-мироносиць», Посол Миру – Зоя Ружин

 

 

#ПроєктНРЖУ

ІСАР Єднання

#IsarEdnannia

 

1 травня 2024 року Координаторка Проєкту НРЖУ Алла Клименко відвідала селище Седнів, де громадська спілка «Національна Рада Жінок України» в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях» організовує культурно-освітній центр селища Седнева.

Наразі триває капітальний ремонт кімнат. Матеріали для ремонту стін та меблі придбала громадська спілка «Національна Рада Жінок України». Тамара Бігун, Голова Комітету НРЖУ по роботі з сільськими громадами організувала доставку меблів до селища.

Як повідомила Ольга Геня, голова громадської організації «МЕЛАНІЯ», що відповідальна в Седневі за Проєкт НРЖУ, планується після ремонту простір для дозвілля дітей, приміщення для вокального колективу «Берегиня». А також може бути облаштований літній кінотеатр під відкритим небом.

Ініціативу «Створення культурно-освітнього центру» впроваджує громадська спілка «Національна Рада Жінок України» в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється ICAP Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансується країнами партнерами.

 

#ПроєктНРЖУ

ІСАР Єднання

#IsarEdnannia

 У селищі Седнів Седнівської територіальної громади відбулася фокус-група, на якій команда НРЖУ та активісти місцевої громади ще раз обговорили майбутні спільні дії щодо організації культурно-освітнього центру. 

Селище Седнів, що на Чернігівщині, відоме своїми історичними та мистецькими програмами. Зокрема, історико-культурним заповідником «Садиба Лизогубів» та Георгіївською церквою, де знімали культовий фільм «Вій». Потік туристів щороку збільшується. Але ні на території заповідника, ні на території церкви не облаштовані санітарні кімнати. Потрібно встановити сучасні вбиральні. А також облаштувати три кімнати: для вокального колективу «Берегиня», для дозвілля дітей та дорослих. Тим паче, що в селищі немає Будинку культури. 

Ще одну пропозицію внесла Голова НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська: облаштувати в селищі бібліотеку-кав’ярню. 

Проаналізувавши всі думки, Громадська спілка «Національна Рада Жінок України», в межах програми зробить: 

      • Надасть матеріали для облаштування санвузлів; 

      • Надасть матеріали для ремонту трьох кімнат; 

      • Сприятиме створенню «соціальної шафи»; 

      • Обладнає приміщення та зони релаксації меблями та інвентарем. 

Зі свого боку, ініціативна група мешканців Седнівської територіальної громади вже взялася за ремонтні роботи. Також буде проведено конкурс для мешканців селища (особливо молоді) на створення моделі громадського центру/простору в обраних приміщеннях та навколо них. 

Проєкт впроваджується громадською спілкою «Національна Рада Жінок України» в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється ICAP Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансується країнами партнерами.

 

Середа, 01 травня 2024 17:49

Участь Голови НРЖУ в Форумі ООН

1 травня 2024 року відбувся Форум ООН «Дослідження сімейної політики та народонаселення 2024».

У цьому заході в онлайн-конференції взяла участь Голова Національної Ради Жінок України, Віце-прем’єрка Європейського Центру Міжнародної Ради Жінок Людмила Порохняк-Гановська.

Обговорили глобальні тенденції народжуваності, сімейної динаміки та рішень.

Було представлено огляд деякої поточної академічної літератури, пов’язаної з динамікою народонаселення та сім’ї, вивчення того, що робить політику ефективною, та обговорення рівня успіху політики, спрямованої на пом’якшення народжуваності в різних країнах.

Загалом ця подія надала можливість дослідникам і міжнародним політикам обговорити, як вибір політики впливає на сім’ю формування та народжуваності, а також надати докази для формування майбутньої політики, щоб держави-члени разом з усіма відповідними зацікавленими сторонами могли краще підтримувати нинішні та майбутні покоління в їхніх сімейних цілях і сприяти стабілізації рівнів народжуваності в довгостроковій перспективі.

 

Сторінка 1 із 40

Останні матеріали

трав. 12, 2024 14

Втілюємо наш Проєкт

#АктивізаціяГромад #МузейЮріяДахна #IsarEdnannia Ми продовжуємо втілювати наш Проєкт. У…
трав. 12, 2024 13

Вітаємо наших Берегинь!

Щороку у другу неділю травня відзначають День матері. Нині воно припадає на 12 травня. В…
трав. 06, 2024 198

«Дивосвіт України» в Седнівському храмі

Майстер-клас «Дивосвіт України» в Седнівському храмі Георгія Переможця Чернігівської…
трав. 06, 2024 197

Творча зустріч з мисткинею

Зустріч Зої Ружин, поетеси, громадської діячки, авторки десятка поетичних збірок, текстів…

Вісник Національної ради жінок України