Вівторок, 12 травня 2020 12:48

Шляхи підвищення професійного статусу медичної сестри

 

                                Людмила Порохняк-Гановська,

Голова Національної Ради жінок України, доктор медичних наук, професор

 

Ціль 3 Сталого Розвитку до 2030 року сформульована в ООН – Забезпечення здорового способу життя та сприяння благополуччю для всіх в будь-якому віці.

Тобто, не очікувати, доки захворіють наші діти, рано помруть наші чоловіки і кожен отримає купу діагнозів складних захворювань, для лікування яких потрібна вартісна апаратура, кваліфіковані лікарі та дорогі ліки. Забезпечення здорового способу життя – це професійний обовязок медичної сестри та акушерки, які виводять ці професії вперед і роблять основними для  виконання Цілей Сталого Розвитку.

Де в процесі реформування охорони здоровʼя України загубився ВІДДІЛ МЕДСЕСТРИНСТВА МОЗ, який би аналізував потреби і діяльність найбільшої армії медиків – медичних сестер, акушерок, лаборантів і давав замовлення освіті на їх підготовку?

Інакше все буде так само – лікарі перебиратимуть медсестринські та акушерські функції, де це економічно вигідно, при цьому не виконуючи на потрібному рівні свої.

На 62 Сесії ООН обговорювалось питання підвищення статусу сільських жінок і дівчат світу. Медичні сестри були однією з найактивніших груп жінок, що долучились до цього питання. По-перше, тому що в усьому світі медсестринство – переважно жіноча професія (хоча зараз долучаються і чоловіки, як прояв гендерної рівності); по-друге – забезпечити здоровий спосіб життя професійно можуть лише медичні сестри спільно з жіночими громадськими організаціями.

Взагалі, реформа медсестринства буде успішною і ми досягнемо добрих результатів в задоволеності населення системою охорони здоровя лише тоді, коли медсестринство дійсно стане окремою професію і наукою зі своїми методами, інноваціями, а не буде продовжувати вважатись допоміжною складовою медицини. А для цього недостатньо прийнятих на сьогодні в Україні заходів: медсестринство є проміжною галуззю між медициною та соціальним забезпеченням і Україна в рамках реформування може чітко визначити це місце і  стати однією з найбільш успішних країн в світі саме в забезпеченні здорового способу життя та сприянні благополуччю для всіх в будь-якому віці. Адже сьогодні українки успішно доглядають хворих, дітей та людей похилого віку в значній частині Європи, високий рівень українських медсестер робить їх бажаними працівниками в багатьох країнах. І ми мусимо докласти зусиль, щоб українці, які потребують цього, мали можливість отримати висококваліфіковану медсестринську допомогу та догляд в Україні.

 

Прочитано 348 разів
Детальніше в цій категорії: « Червоні маки Людмили Порохняк-Гановської

Останні матеріали

жовт. 29, 2020 1

Інформація щодо домашнього насильства в сім’ї

 Насильству – НІ! Школа Особливе місце в ситуації домашнього насильства займає дитина. Не…
жовт. 28, 2020 3

Як працює інформаційна листівка в медичних закладах

Насильству – НІ! Як донести інформацію до тих, хто її потребує? Як працює інформаційна…
жовт. 27, 2020 5

Річні наради СФУЖО

#РічніНарадиСФУЖО 1_листопада_2020_р. СФУЖО щиро вдячні за підтримку Світової Федерації…
жовт. 26, 2020 9

Хто ініціював прийняття РЕЗОЛЮЦІЇ РАДИ БЕЗПЕКИ ООН 1325?

ХТО ІНІЦІЮВАВ ПРИЙНЯТТЯ РЕЗОЛЮЦІЇ РАДИ БЕЗПЕКИ ООН 1325? Життя подарувало мені…

Вісник Національної ради жінок України