Понеділок, 29 червня 2020 07:29

Шляхетні Українки

Шляхетні Українки

 

Сьогодні, 29 червня, минає 171 рік від дня народження Ольги Петрівни Драгоманової-Косач (1849–1930) – етнографа, фольклористки, публіцистки, меценатки, перекладачки, активної громадської діячки.

       Майбутня Олена Пчілка, Ольга Драгоманова, народилася 29 червня 1849 року в Гадячі на Полтавщині. Її батько, дрібний поміщик Петро Драгоманов, служив юристом при військовому міністерстві. Михайло Петрович Драгоманов, старший брат Ольги, став відомим вченим, громадським діячем. 1866-го Ольга закінчила зразковий пансіон шляхетних дівчат Нельговської у Києві, де здобула ґрунтовні знання з літератури, опанувала німецьку та французьку мови. Ідеї, якими жила в той час громадськість Києва, захоплювали брата і сестру Драгоманових. Серед знайомих Михайла був і Петро Косач, який згодом став чоловіком Ольги, батьком Лесі Українки, її братів і сестер.

 Після одруження з Петром Косачем (1868) Ольга Петрівна виїхала на Волинь, де записувала пісні, обряди, народні звичаї, збирала зразки народних вишивок. Її праця «Український народний орнамент», яка вийшла друком у 1876 році, була глибокою та надзвичайно ґрунтовною, містила багатий і систематизований матеріал, тому справедливо принесла Олені Пчілці славу найпершого в Україні знавця цього виду народного мистецтва й була високо оцінена як українськими, так і європейськими дослідниками.

Наприкінці 1890-х років родина Косачів переїжджає до Києва, де Ольга Петрівна продовжує плідно творити, завідує літературним відділом Київського літературно-артистичного товариства, бере участь у жіночому русі. З ініціативи Олени Пчілки в 1890-ті роки в Києві було засновано літературне товариство «Плеяда молодих українських літераторів».

За матеріалами Інтернет-видань.

Прочитано 17 разів
Детальніше в цій категорії: « День Конституції України День Канади »

Останні матеріали

лип. 10, 2020 3

Меморандум про співпрацю

Голова Національної Ради Жінок України Людмила Порохняк-Гановська та Голова Правління БО…
лип. 08, 2020 6

«Правильне» слово фандрейзинг

Щоб опанувати розуміння основ «правильного» фандрейзингу, і загалом фандрейзингової…
лип. 08, 2020 9

Книги – музею  

Сьогодні надсучасний Музей становлення української нації поповнився книгами «Літопис…
лип. 08, 2020 4

Український День родини

Український День родини Український День родини відзначається з 2012 року. Святкування…

Вісник Національної ради жінок України