Середа, 18 грудня 2019 18:06

Клуб українських жінок льотних спеціальностей «Авіатриси»

Клуб українських жінок льотних

спеціальностей «Авіатриси»

(The Ukrainian Women’s club of flying specialities)

 

Основна діяльність: освітня діяльність, патріотична, виховна.

 

Коротко про історію створення:

ü    Зареєстровано у 2003 році;

ü    Одним із засновників Клубу і першим президентом Клубу була Ситко Тамара Яківна, майстер спорту з літакового спорту, кандидат технічних наук, офіцер запасу.

ü    емблема Клубу – квітка з 3-х сердець, з якої вилітає літак;

ü    Президент ВГО «Клуб українських жінок льотних спеціальностей «Авіатриси» Надія Павловська;

ü    Клуб нараховує понад 150 жінок, які займалися та займаються такими видами авіаційної діяльності та спорту: літаковий, планерний, парашутний, вертолітний. Цими жінками проводиться робота, щоб якомога більше охопити жінок цих спеціальностей у віддалених регіонах України;

ü    територія діяльності – міста Київ, Севастополь, також Київської, Дніпропетровської, Луганської, Одеської, Харківської областей та АР Крим;

ü    одним із завдань Клубу є прищеплення любові молоді до неба, виховання патріотизму, пропагування здорового способу життя.

Багато жінок цих спеціальностей брали участь в міжнародних змаганнях, в рекордах України, Європи та в світових рекордах, як в минулому, так і в теперішний час.

Серед них:

Яковлєва Людмила Миколаївна, майстер спорту України міжнародного класу з парашутного спорту, рекордсменка України, Європи та Світу. Має на своєму рахунку більше десяти тисяч стрибків. Має державні нагороди, «Орден княгині Ольги» 3 ступеня та орден «За Мужність» 3 ступеня.  Нині діючий інструктор, виховує молодь своїм прикладом.

Топорова Валентина Миколаївна, заслужений майстер спорту з планерного спорту, пілот 1 класу. Абсолютна чемпіонка СССР, Європи, України. Багаторазова призерка міжнародних змагань. Встановила  декілька міжнародних рекордів. Нагороджена «Орденом княгині Ольги» 3 ступеня. Має наліт біля 5000 год. Нині знаходиться в строю, літає. Виховує молодих спортсменів і сама бере участь в змаганнях.

Довгаленко Тамара Митрофанівна, майстер спорту з літакового спорту. Пілот 1 класу, суддя міжнародної категорії з літакового спорту. Багаторазовий призер України, Європи та Світу. Працюючи пілотом-інструктором підготувала  3-х майстрів спорту, багато розрядників та випустила самостійно в політ 32 спортсменів. Має державну нагороду «Орден княгині Ольги» 3 ступеня. Зараз тренує спортсменів-пілотів та бере участь в змаганнях  в якості судді.

Супруненко Галина Іванівна, майстер спорту з літакового спорту, суддя міжнародної категорії. Регулярно бере участь в міжнародних змаганнях в якості судді та в національних змаганнях в якості головного судді. Загалом має більше 300-х годин нальоту.

 Павловська Надія Михайлівна, майстер спорту з парашутного спорту, суддя міжнародної категорії. Має на своєму рахунку 3500 стрибків з парашутом. Має вищу інженерну освіту. Проходила військову службу  протягом 23 років. Брала участь в багатьох змаганнях, була призером змагань. На сьогодні бере участь в змаганнях з парашутного спорту в якості судді.

Кравченко Валентина Григорівна, свій шлях в авіації розпочала з київського аероклубу. Спочатку стрибала з парашутом, потім літала на планері і після цього своє життя поєднала з літаковим спортом. Після закінчення Національного авіаційного університету служила в пошуково-рятувальній службі, спочатку в Угорщині, потім на Північному Кавказі, де на той час почались військові дії. Наразі бере активну участь в діяльності Федерації літакового спорту.  

 

Прочитано 958 разів

Останні матеріали

вер. 22, 2023 32

Підписано Меморандум про співпрацю

21 вересня Голова Національної Ради Жінок України Людмила Андріївна Порохняк-Гановська та…
вер. 22, 2023 29

У Шестовиці організовується сільський музей

Голова Національної Ради Жінок України Людмила Андріївна Порохняк-Гановська, заступниця…
вер. 22, 2023 30

МИ БАЧИМО ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СЕДНЄВА

Привезли активістам Седнева Проєкт про розвиток окупованих сіл делегація НРЖУ у складі:…
вер. 22, 2023 31

Вечір пам’яті Валентини Бондаровської

19 вересня Національна Рада Жінок України провела в приміщенні Будинку вчених вечір…

Вісник Національної ради жінок України