Середа, 18 грудня 2019 18:06

Клуб українських жінок льотних спеціальностей «Авіатриси»

Клуб українських жінок льотних

спеціальностей «Авіатриси»

(The Ukrainian Women’s club of flying specialities)

 

Основна діяльність: освітня діяльність, патріотична, виховна.

 

Коротко про історію створення:

ü    Зареєстровано у 2003 році;

ü    Одним із засновників Клубу і першим президентом Клубу була Ситко Тамара Яківна, майстер спорту з літакового спорту, кандидат технічних наук, офіцер запасу.

ü    емблема Клубу – квітка з 3-х сердець, з якої вилітає літак;

ü    Президент ВГО «Клуб українських жінок льотних спеціальностей «Авіатриси» Надія Павловська;

ü    Клуб нараховує понад 150 жінок, які займалися та займаються такими видами авіаційної діяльності та спорту: літаковий, планерний, парашутний, вертолітний. Цими жінками проводиться робота, щоб якомога більше охопити жінок цих спеціальностей у віддалених регіонах України;

ü    територія діяльності – міста Київ, Севастополь, також Київської, Дніпропетровської, Луганської, Одеської, Харківської областей та АР Крим;

ü    одним із завдань Клубу є прищеплення любові молоді до неба, виховання патріотизму, пропагування здорового способу життя.

Багато жінок цих спеціальностей брали участь в міжнародних змаганнях, в рекордах України, Європи та в світових рекордах, як в минулому, так і в теперішний час.

Серед них:

Яковлєва Людмила Миколаївна, майстер спорту України міжнародного класу з парашутного спорту, рекордсменка України, Європи та Світу. Має на своєму рахунку більше десяти тисяч стрибків. Має державні нагороди, «Орден княгині Ольги» 3 ступеня та орден «За Мужність» 3 ступеня.  Нині діючий інструктор, виховує молодь своїм прикладом.

Топорова Валентина Миколаївна, заслужений майстер спорту з планерного спорту, пілот 1 класу. Абсолютна чемпіонка СССР, Європи, України. Багаторазова призерка міжнародних змагань. Встановила  декілька міжнародних рекордів. Нагороджена «Орденом княгині Ольги» 3 ступеня. Має наліт біля 5000 год. Нині знаходиться в строю, літає. Виховує молодих спортсменів і сама бере участь в змаганнях.

Довгаленко Тамара Митрофанівна, майстер спорту з літакового спорту. Пілот 1 класу, суддя міжнародної категорії з літакового спорту. Багаторазовий призер України, Європи та Світу. Працюючи пілотом-інструктором підготувала  3-х майстрів спорту, багато розрядників та випустила самостійно в політ 32 спортсменів. Має державну нагороду «Орден княгині Ольги» 3 ступеня. Зараз тренує спортсменів-пілотів та бере участь в змаганнях  в якості судді.

Супруненко Галина Іванівна, майстер спорту з літакового спорту, суддя міжнародної категорії. Регулярно бере участь в міжнародних змаганнях в якості судді та в національних змаганнях в якості головного судді. Загалом має більше 300-х годин нальоту.

 Павловська Надія Михайлівна, майстер спорту з парашутного спорту, суддя міжнародної категорії. Має на своєму рахунку 3500 стрибків з парашутом. Має вищу інженерну освіту. Проходила військову службу  протягом 23 років. Брала участь в багатьох змаганнях, була призером змагань. На сьогодні бере участь в змаганнях з парашутного спорту в якості судді.

Кравченко Валентина Григорівна, свій шлях в авіації розпочала з київського аероклубу. Спочатку стрибала з парашутом, потім літала на планері і після цього своє життя поєднала з літаковим спортом. Після закінчення Національного авіаційного університету служила в пошуково-рятувальній службі, спочатку в Угорщині, потім на Північному Кавказі, де на той час почались військові дії. Наразі бере активну участь в діяльності Федерації літакового спорту.  

 

Прочитано 387 разів

Останні матеріали

квіт. 24, 2024 25

Через мистецтво до єдності

За декілька хвилин ця неймовірна жінка створила незвичний вінок із тюльпанів та нарцисів…
квіт. 24, 2024 32

Засідання робочої групи

В той момент, коли ICAP Єднання на сторінці у Фейсбуці вітало переможців конкурсу грантів…
квіт. 22, 2024 75

Концерт-присвята: «Чарівна Квітка України»

20 квітня 2024 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся…
квіт. 22, 2024 77

Інтерв’ю Українському радіо. Чернігів

17 квітня 2024 року лідерки НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська, Зоя Ружин, Алла Клименко у…

Вісник Національної ради жінок України