Четвер, 19 грудня 2019 11:44

Національна Рада жінок України: віхи історії

               До 100-річчя Національної Ради жінок України підготовлено і видано книгу

«Національна Рада жінок України: 100 років історії. 20 років відродження».

 

     Автор-упорядник, голова НРЖУ, доктор медичних наук Людмила Порохняк-Гановська зазначила, що цій книзі ми намагались показати непростий шлях Української Жіночої Національної Ради, шлях, обірваний політичними репресіями і складними особистісними стосунками. Шлях, яким пройшла два десятиліття незламна українська патріотка Софія Русова, як Голова організації поруч з однодумцями – Ганною Чикаленко-Келлер, Зінаїдою Мірною, Людмилою Черняхівською-Старицькою, Марією Грушевською.

      В незалежній Україні послідовниці Софії Русової відродили Жіночу Національну Раду. В неї увійшли найбільші жіночі організації того часу, різні за політичними вподобаннями, соціальною структурою, культурним надбанням. І так само як в 1920 році організацію, очолювану Софією Русовою прийняли до Міжнародної Ради Жінок, в 2000 році членом цього найстарішого об’єднання стала Національна Рада Жінок України. Спільно з жінками всього світу Рада проводить цілеспрямовану діяльність з миротворчості, підвищення статусу жінок в суспільстві, подолання дискримінації, насильства, приниження людської гідності жінки, реалізації міжнародних правових документів, до яких приєдналася Україна.

Різні організації, різні види діяльності, різні результати громадської роботи – все це представлено в даній книзі про організацію, яка 20 років об’єднує жінок в наш буремний час становлення Української держави.

Видання книги стало можливим за інформаційної підтримки пп. Ірини Куровицької та Катерини Криворучко і фінансової підтримки МБФ «Український жіночий фонд». А також подяка Урядовій уповноваженій з питань ґендерної політики Катерині Левченко за постійну підтримку та конструктивну співпрацю з громадськими організаціями та підтримку розвитку громадянського суспільства.

 

Прочитано 951 разів

Останні матеріали

лист. 19, 2022 210

Звернення до жінок світу

Звернення до жінок світу стосовно впливу російської агресії в Україні на екологію планети…
лист. 02, 2022 603

Стамбульська конвенція набула чинності

З 1 листопада в Україні набула чинності Стамбульська конвенція! 20 червня 2022 року…
лист. 01, 2022 112

Запрошуємо до обговорення

ЧИ МОЖЕ СОЮЗ ЖІНОК ЖІНОК РОСІЇ БУТИ ЧЛЕНОМ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЦЕНТРУ МІЖНАРОДНОЇ РАДИ ЖІНОК?…
жовт. 26, 2022 601

НРЖУ підтримує Національну Раду України з питань телебачення та радіомовлення!

Національна Рада Жінок України підтримує Національну Раду України з питань телебачення та…

Вісник Національної ради жінок України