Четвер, 19 грудня 2019 11:44

Національна Рада жінок України: віхи історії

               До 100-річчя Національної Ради жінок України підготовлено і видано книгу

«Національна Рада жінок України: 100 років історії. 20 років відродження».

 

     Автор-упорядник, голова НРЖУ, доктор медичних наук Людмила Порохняк-Гановська зазначила, що цій книзі ми намагались показати непростий шлях Української Жіночої Національної Ради, шлях, обірваний політичними репресіями і складними особистісними стосунками. Шлях, яким пройшла два десятиліття незламна українська патріотка Софія Русова, як Голова організації поруч з однодумцями – Ганною Чикаленко-Келлер, Зінаїдою Мірною, Людмилою Черняхівською-Старицькою, Марією Грушевською.

      В незалежній Україні послідовниці Софії Русової відродили Жіночу Національну Раду. В неї увійшли найбільші жіночі організації того часу, різні за політичними вподобаннями, соціальною структурою, культурним надбанням. І так само як в 1920 році організацію, очолювану Софією Русовою прийняли до Міжнародної Ради Жінок, в 2000 році членом цього найстарішого об’єднання стала Національна Рада Жінок України. Спільно з жінками всього світу Рада проводить цілеспрямовану діяльність з миротворчості, підвищення статусу жінок в суспільстві, подолання дискримінації, насильства, приниження людської гідності жінки, реалізації міжнародних правових документів, до яких приєдналася Україна.

Різні організації, різні види діяльності, різні результати громадської роботи – все це представлено в даній книзі про організацію, яка 20 років об’єднує жінок в наш буремний час становлення Української держави.

Видання книги стало можливим за інформаційної підтримки пп. Ірини Куровицької та Катерини Криворучко і фінансової підтримки МБФ «Український жіночий фонд». А також подяка Урядовій уповноваженій з питань ґендерної політики Катерині Левченко за постійну підтримку та конструктивну співпрацю з громадськими організаціями та підтримку розвитку громадянського суспільства.

 

Прочитано 16 разів

Останні матеріали

січ. 23, 2020 5

Експертне читання

В Укрінформі відбулося експертного читання на тему: «Тимчасові спеціальні заходи як…
січ. 15, 2020 9

Софія Русова: віхи життя видатної українки

СОФІЯ РУСОВА: віхи життя видатної українки Cофія Русова – Голова Української Національної…
січ. 08, 2020 22

З історії

З історії ЗВІТ ПРО ДЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ЖІНОЧОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ (матеріал з…
січ. 01, 2020 20

Платформа "Рівні права та можливості"

Шановні дорогі колежанки та подруги! В перший День Нового Року хочу привітати вас з…

Вісник Національної ради жінок України