Понеділок, 22 квітня 2024 06:45

Виступ Голови НРЖУна Вебінарі ЄЖЛ

          Виступ Голови НРЖУ, Віце-президентки Європейського Центру Міжнародної Ради Жінок Людмили Порохняк-Гановської на Вебінарі Європейського Жіночого Лобі (ЄЖЛ)

12 квітня 2024 р.

 

Сьогодні 777 день війни Росії проти України. Президент Росії відразу наголосив, що мета збройної агресії – повне знищення українців. Росія привласнила нашу назву, мову, асимілювала найбільш працездатне населення, десятки мільйонів українців померли голодною смертю на найбільш родючих землях планети, нищила вчених, інтелігенцію, тисячі патріотів були увʼязнені чи переміщені в божевільні.

Розпад Радянського Союзу дав нам можливість будувати своє демократичне майбутнє. Так, ми не ідеальні. Ми робимо помилки, але ми лише вчимось демократії, скинувши ланцюги рабства.

Я була в Ліверпулі і вражена музеєм рабства – там так багато схожого на нашу багатостраждальну Україну.

Ми прагнемо свободи, ментальність українців не погоджується з позицією росіян. Екс-президент росії Медведєв сказав, що всі українці з захоплених росією територій, які не згодні з політикою завойовників, будуть відправлені до Сибіру. До Сибіру впродовж століть вже були відправлені мільйони патріотів-українців були відправлені мільйони патріотів-українців, багато з них закатовані там в тюрмах.

Ми прагнемо свободи і демократії.

Ми вдячні усім тим країнам і конкретним людям, які поділяють наші цінності і допомагають нам вистояти.

Ви ставите питання про те, як ми постраждали від війни?

Ми щодня молимось за життя своїх рідних і близьких і наших захисників, тому що ворог скажено обстрілює мирні міста і села, руйнує інфраструктуру, перетворює в руїни житлові будинки і засіває родючі поля мінами. Нам страшно, ми не можемо планувати робочі дні через обстріли, не можемо обробляти землю. Наші діти мріють про ті часи, коли щодня будуть ходити до школи чи університету і спілкуватись з однолітками. Ми маємо мільйони зруйнованих родин – десятки тисяч воїнів загинули, сотні тисяч поранені, мільйони жінок та дітей покинули країну. Також вдвічі зменшились за останній рік кількість новонароджених – адже це становить небезпеку і для жінок і для дітей. В селі Шестовиця, яким опікується наша організація, під час місячної окупації російським військом народилось 2 дитини – окупанти не дали можливості виїхати жінкам до лікарні чи викликати лікаря і народжували без медичної допомоги.

Ми боремось з аерозольними упаковками, які руйнують озоновий шар землі, але як руйнують його пожежі внаслідок масованих обстрілів і що залишається в грунті, покритому залишками зброї?

Чи є вина жінок у цій ситуації? Я вважаю, що ми надто толерантно ставились до порушників демократії, сподівались виховати їх своїм прикладом. Так, в 2016 році ЄЦМРЖ проводив асамблею в Москві. Ми протестували, тому що не можна вважати демократичною країну, яка анексувала Крим і воює за Донбас. Але нас заспокоювали, що жінки все розуміють і ми повинні бути миролюбними.

Ніхто зараз не бажає миру так, як ми.

Але ми не можемо робити кроки НАЗАД до рабства. До такого рабства, яке може поглинути Європу. Де владою є сила і гроші, а наші цінності любові, екологічної рівноваги, психічного і фізичного здоровʼя, щастя кожної людини – ніщо.

Ми повинні йти вперед – це хороша ідея створити Центр миру. Розробити ідеологію протидії війнам, забезпечити виживання і добробут кожної родини, кожної країни, Європи і всього світу. Лише жінки через виховання своїх дітей здатні зробити це. Така діяльність потребує величезних зусиль і тривалого часу. Але починати потрібно – не НАЗАД до миру, а ВПЕРЕД до мирного щасливого існування.

 

Прочитано 1772 разів

Останні матеріали

лип. 08, 2024 106

Седнів. Робоча поїздка Голови НРЖУ

06.07.2024. с. Седнів, Чернігівська область. Команда НРЖУ на чолі з головою Людмилою…
лип. 08, 2024 109

Москалі. Робоча поїздка Голови НРЖУ

06.07.2024. с. Москалі. Музей старожитностей Юрія Дахна «Приємно бачити мальовничі…
лип. 08, 2024 113

Шестовиця. Робоча поїздка Голови НРЖУ

06.07.2024. с. Шестовиця. Чернігівська область. Центр взаємодопомоги та розвитку села.…
лип. 02, 2024 254

Зустріч у межах Проєкту

#IsarEdnannia ІСАР Єднання 30.06.2024. с. Седнів, Чернігівська область. Голова НРЖУ…

Вісник Національної ради жінок України