Субота, 27 березня 2021 06:20

Паралельний захід в рамках 65-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок

Паралельний захід в рамках 65-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок «Підтримка сільських громад через громадянські технології під час Covid»

 18 березня 2021 року

 

Модераторка заходу – Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики,

 

Захід розпочався з дуже емоційного відеопривітання Першої Заступниці на важливості теми заходу, виходячи з міжнародних та всеукраїнських викликів у вигляді агресії Росії на сході України, 7 років окупації Криму, 1,5 мільйони внутрішньо переселених осіб, більшість яких є жінками та необхідності ратифікації Стамбульської конвенції. Також з вітальним словом звернулась генеральна репрезентантка Світової Федерації Українських Жіночих Організацій (СФУЖО) в ООН, що виступила спонсором  паралельного заходу пані Матра Кебало. Вона розповіла про багаторічну співпрацю Національної Ради Жінок України (НРЖУ) та СФУЖО і пошук шляхів нової співпраці в майбутньому. Людмила Порохняк-Гановська у вітальному слові розповіла про багаторічну діяльність щодо дослідження множинної дискримінації жінок та дівчат, які проживають в малих селах України з відсутністю інтернету, фельдшерсько-акушерського пункту, школи, пошти, нерегулярним громадським транспортом. НРЖУ вважає жінок, які проживають в малих селах найбільш дискримінованим населенням України.

 

 З ґрунтовним аналізом того, чому гендерна політика є пріоритетом діяльності уряду України, як Україна протистоїть домашньому насильству та як можна поліпшити становище сільських жінок виступила заступниця Міністра соціальної політики України Ольга Ревук. Про особливості доступу до інтернету в сільській місцевості та перехід молодіжної політики України в онлайн-режим повідомила Вчений секретар Державного інституту сімейної та молодіжної політики Надія Комарова.

 

Відома українська громадська діячка, екс-голова сільської ради смт.Гриців на Хмельниччині президент фонду «Стара Волинь» Наталія Гнатюк розповіла як за 111 тижнів  можна перебудувати звичайну сільську громаду в громаду сталого розвитку і яка роль Civic Tech у цьому процесі. Університетську підготовку соціальних працівників для роботі в селах з застосуванням ІКТ продемонструвала на конкретних кейсах декан факультету соціально-психологічної роботи Уманського Державного педагогічного університету професорка Оксана Кравченко. А її колега, кандидатка педагогічних наук інституту проблем виховання АПН України Тетяна Тарасова також на прикладах показала можливості застосування ІКТ в роботі з сільською школою (педагогами, школярами та їх батьками). Директорка бібліотеки ОТГ Вараш (Рівненщина) Тетяна Коваль розповіла про 20-річний досвід роботи з інвалідами та застосування ІКТ в період карантину пандемії Covid-19.

 

В обговоренні даної теми взяли участь представниці Міжнародної організації «Жіноча Громада» Київщини, мешканки сіл Меланія Іщук та Тамара Бігун.

 

Модераторка зустрічі – Урядова уповноважена Катерина Левченко брала безпосередню участь у підготовці івента, а також ставила конкретні питання всім доповідачкам, чим зробила двогодинну зустріч цікавою розмовою державних службовців, науковців, представниць громадських організацій та мешканок сіл, що відмітила у заключному слові представниця  спонсорської організації – СФУЖО Марта Кебало.

 

Людмила Порохняк-Гановська подякувала президентці Міжнародної Ради Жінок Джонсук Кім та Віце-президентці Лінді Лю, які також були присутні на зустрічі і висловили вдячність за розгляд надзвичайно важливої теми.

Одночасно з онлайн-зустріччю на платформі Генеральної Асамблеї ООН, був доступний стрім (трансляція наживо) на сторінках Урядового уповноваженого з питань ґендерної політики, НРЖУ та СФУЖО, що дозволило понад 300 особам спостерігати цей захід.

 

 

 

 

 

 

 

Прочитано 60 разів

Останні матеріали

квіт. 17, 2021 2

Рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною

Верховна Рада України ухвалила закон, яким врегульовано питання рівних можливостей…
квіт. 16, 2021 12

16 квітня – 180 років від дня народження Христини Данилівни Алчевської

Українська письменниця, публіцистка, освітянка, педагогиня, організаторка і керівниця…
квіт. 12, 2021 14

Листи на наше звернення

Dear Lyudmyla, we know in what kind of terrible situation your country is at the moment…
квіт. 11, 2021 17

Дорогі членкині Міжнародної Ради Жінок!

Дорогі жінки! Дорогі членкині Міжнародної Ради Жінок! Україна переживає складні часи…

Вісник Національної ради жінок України