Середа, 01 січня 2020 05:50

Щасливого Нового Року!

Історія нашої організації сягає 1919 року, коли Бланкою Барановою 13 серпня в Камʼянці-Подільському було запропоновано створити Українську Національну Жіночу Раду. В лютому 1920 року така організація була створена та зареєстрована УНР, першою головою була обрана Марія Грушевська, але того ж року переобрана Софія Русова, яка беззмінно керувала організацією до 1939 року. Восени 1920 року на Генеральній Асамблеї в Осло Українська Національна Жіноча Рада була прийнята до складу Міжнародної Ради Жінок, але в 1925 році членство було призупинене через те, що не існувало держави Україна. З 1919 по 1939 рік Софія Русова, Ганна Чикаленко-Келлер, Марія Черняхівська-Старицька, Марія Левицька, Мілена Рудницька та багато інших жінок-сподвижниць через Лігу Миру, Міжнародну Раду Жінок, різні жіночі, релігійні організації надавали світові правдиву інформацію про становище жінки та родини як в Галичині, Буковині, так і в Радянській Україні. Гостро на різних рівнях піднімали питання про катування Ольги Бесараб та голодомор в Україні; в 1934 році спільно з Союзом Українок провели в Станіславові Перший Український Жіночий Конгрес, на якому були присутні 6 тисяч делегатів та гостей з усіх куточків України, Європи та Америки. 1939 року Українська Національна Жіноча Рада саморозпустилась з можливістю відновлення в Незалежній Україні. Роль захисника прав українських жінок на світовому рівні взяла на себе українська діаспора, а з 1947 року створена в діаспорі Свтова Федерація Українських Жіночих організацій.
1999 року Національна Рада Жінок України була відновлена. Її засновниками стали – Міжнародна організація «Жіноча Громада», Спілка Жінок України, Союз Українок та Всеукраїнське товариство ім.Олени Теліги. Першою Головою було обрано Ірину Голубєву, тоді заступника Міністра України у справах сімʼї та молоді. А 1920 року було відновлено членство Національної Ради Жінок України в Міжнародній Раді Жінок на Генеральній Асамблеї МРЖ у Хельсінкі.
Тож 2019 рік – рік 100-річчя створення та 20-річчя відродження НРЖУ, а 2020 рік – 100-річчя вступу до Міжнародної Ради жінок та 20-річчя відновлення членства в цій поважній міжнародній організації, заснованій 1888 року.
Зараз Національна Рада Жінок України налічує у своєму складі 14 організацій, кожна з яких працює за власним статутом, НРЖУ представляє їх на Європейському та міжнародному рівнях. Голова НРЖУ обрана в 2019 році віце-президентом Європейського Центру Міжнародної Ради жінок. 17 грудня в Кабінеті Міністрів України відкрита виставка «Національна Рада Жінок України. 100 років історії. 20 років відродження», на якій представлені здобутки організації в розбудові громадянського суспільства в Україні, боротьбі за права жінок з дискримінацією та насильством, торгівлею людьми, за мирну, цивілізовану європейську державу з міцними національними традиціями та високою культурою.
Ми дякуємо за увагу до нашої діяльності, за вашу підтримку.
Бажаємо у Новому 2020 році міцного здоровʼя
 (ми підтримуємо реформу охорони здоровʼя і намагаємось внести до неї корективи шляхом впровадження волонтерів здоровʼя в малих селах та запровадження реформи медсестринства з підняттям престижу цієї професії), добробуту вашим родинам (розпочали міжнародну співпрацю з привернення уваги урядів та громадськості до становища вдів), наснаги та успіхів у вашій праці на Благо України!
Слава Україні!
Щасливого Нового Року!
Прочитано 851 разів
Детальніше в цій категорії: « Національна "гаряча лінія" Вітання СФУЖО »

Останні матеріали

лист. 16, 2023 51

Виступ Мартін Марандел

Дорогі сестри ICW-CIF, Під час закриття нашого ECM у Манілі з 6 по 9 листопада 2023 року…
Default Image
лист. 16, 2023 451

ЗНОВУ ДО ПИТАННЯ КОВІДУ

Під час асамблеї в Манілі відбулись консультації Людмили Порохняк-Гановської з…
лист. 16, 2023 460

Декларація Засідання виконавчого комітету

CW-CIF МІЖНАРОДНА РАДА ЖІНОК CONSEIL INTERNATIONAL DES FEMMES Заснована 1888 Декларація…
лист. 14, 2023 485

Презентація Голови НРЖУ на Асамблеї в Манілі

Голова Національної Ради Жінок України, Віце-прем’єрка Міжнародної Ради Жінок України…

Вісник Національної ради жінок України