Вівторок, 01 листопада 2022 19:21

Запрошуємо до обговорення

ЧИ МОЖЕ СОЮЗ ЖІНОК ЖІНОК РОСІЇ БУТИ ЧЛЕНОМ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЦЕНТРУ МІЖНАРОДНОЇ РАДИ ЖІНОК?

 

Звернення голови Національної Ради Жінок України  до Європейського Центру  Міжнародної Ради Жінок

(переклад з англійської Людмили Порохняк-Гановської)


Звертаюся до вас від імені Національної Ради Жінок України щодо членства Національної Ради Жінок Росії в Європейському центрі
Міжнародної Ради Жінок.

У 2014 році
Національна Рада Жінок Росії підтримала анексію Криму та захоплення частини Донецької та Луганської областей, на що ми звернули увагу Міжнародної Ради Жінок.

 Ми виступили проти проведення Генеральної асамблеї ECICW 2016 в Москві і на знак протесту проти цієї події не сплатили внесок до ECICW за 2016 рік.

Перед широкомасштабним вторгненням Росії в Україну у відповідь на наші повідомлення про ескалацію, Елен Башун
від імені Національної Ради Жінок Росії написала листа, демонструючи свою підтримку позиції Путіна терору Росії щодо України та всього західного світу.

Така позиція несумісна зі Статутом, цінностями та діяльністю Міжнародної Ради Жінок.

Тому пропонуємо виключити Національну Раду Жінок Росії або призупинити її членство до моменту визначення  ідеологічної позиції щодо миру і тероризму.

Думаємо, що цю пропозицію можна обговорити в Інтернеті і проголосувати також онлайн.

З повагою
Людмила Порохняк
-Гановська
Голова Національної Ради Жінок України. 
віце-президентка Європейського центру Міжнародної Ради Жінок

 

 

 Відповідь Союзу жінок Росії на лист Людмили Порохняк

 Шановні члени Європейського центру Міжнародної ради жінок!

Цей лист є нашою реакцією на лист голови Національної ради жінок України.

На жаль, через санкції, накладені на Росію, цього року Союз жінок Росії не зміг взяти участь у Генеральній асамблеї Міжнародної ради жінок та її європейського офісу в Авіньйоні та в Генеральній асамблеї Європейської ради в Брюсселі, де ми могли б висловити свої погляди.

Дуже дивно чути звинувачення на адресу Союзу жінок Росії в анексії Криму, коли навіть багато провідних західних політиків визнають, що Крим століттями був частиною Росії, а референдум 2014 року лише підтвердив бажання населення Криму, переважно росіян, повернутися до Росії. Залишимо це на совісті автора.

Тепер, якщо говорити про Донбас. У тому ж 2014 році референдуми пройшли і на Донбасі. Населення цих регіонів, де також більшість складають росіяни, звернулося до української влади з проханням зробити їх автономними структурами В СКЛАДІ України! і визнати російську мову основною. У відповідь у липні 2014 року українські війська, неправдиво стверджуючи, що Росія вторглася на Донбас, почали бомбити ці поки що українські території та власних громадян, вбивали мирних жителів, дітей, а на Алеї Ангелів з’явилася фотографія вбитих дітей. Українська влада припинила виплату пенсії, допомоги на дітей та інші виплати мешканцям цих регіонів, відключила світло та водопостачання, здійснивши геноцид російського народу. Протягом восьми років Росія надсилала туди гуманітарну допомогу, підтримуючи мирне населення, яке постійно обстрілювали українські збройні сили. Союз жінок Росії в міру своїх можливостей також надавав допомогу Донбасу. Але очевидно, на думку шановної Людмили, ця восьмирічна війна проти власного народу відповідала Статуту, цінностям і діяльності Міжнародної ради жінок. Тому Національна рада жінок України не виступила проти цієї війни.

Оголошення Спецоперації далося Росії нелегко, але ми не могли проігнорувати прохання населення Донбасу, втомленого жити серед нескінченної війни, бомбардувань, зруйнованої інфраструктури, захистити їх. Але повторюю – цей жах Україна почала з ігнорування всіх спроб змусити її виконувати Мінські угоди. Так, ми підтримуємо прагнення Донбасу жити в мирних умовах і будемо всіляко допомагати йому організувати мирне життя. Якби західні країни не ввели зброю в Україну, все б давно закінчилося, але, на жаль, маємо те, що маємо.

 

Дорогі друзі!

Вам вирішувати, виключити нас чи призупинити наше членство. Нам здається, що ми не порушували фундаментальних правил ICW, а намагалися їх дотримуватися, особливо щодо підтримки дітей і жінок. Наші регіональні представництва протягом довгих восьми років надавали всебічну допомогу біженцям і вимушеним переселенцям з цих територій (їх у Росії понад 2,5 мільйона), влаштовували дітей у школи та дитячі садки, надавали роботу жінкам та медичну допомогу всім нужденним, збирали речі, харчі та книги російською мовою, оскільки українська влада знищила всі книги російською мовою. Гасло українських нацистів «москоляки за гильяку» – «росіян на шибеницю» вочевидь також відповідає західним цінностям. Але в Росії досі видають книжки українських класиків, ставлять п’єси, працюють українські ресторани.

Російські люди дуже миролюбні, гостинні і не агресивні. Думаємо, що всі, хто брав участь у Генеральній асамблеї ECICW в 2016 році в Москві, а також численні учасники Чемпіонату світу з футболу 2018 року, що проходив у різних містах Росії, змогли переконатися в цьому. Але такий образ Росії явно не вписується в загальний русофобський тренд на Заході. Проте ми віримо, що історія знову все розставить на свої місця.

З глибокою повагою до всіх членів ECICW

Союз жінок Росії

 

  Шановні членкині!

 Ми хотіли би звернутися до пошти як українських, так і російських членів від імені бюро ECICW.

 У лютому минулого року Росія напала на Україну: це факт. І західний світ, і більшість європейських країн це засудили. Відтоді війна принесла багато жертв. Це теж факт. Українці терпіли і досі страждають від бомбардувань у своїх містах, і якщо солдати гинули з обох сторін, українські жінки та дівчата були жорстоко зґвалтовані та вбиті російськими солдатами, і ми рішуче засуджуємо це.

 Багато українських чоловіків і ще більше жінок і дітей стали біженцями, деякі з них стали жертвами торгівлі людьми та насильства, і ми рішуче висловлюємо нашу солідарність з ними та несхвалення причин, які призвели до цієї драматичної ситуації.

 Для нас, жінок і демократів, застосуванню сили для зміни кордонів немає місця в двадцять першому столітті. Напруженість і конфлікти слід вирішувати виключно шляхом діалогу, дипломатії та освіти.

 Крім того, для ECICW солідарність має суттєве значення, і наш план дій, проголосований на нашій Генеральній Асамблеї в Брюсселі минулого тижня, наголошує на цьому.

 Дійсно, наша стратегія базується на трьох ключових пунктах: Резолюції 1325, Статуті про найбільше сприяння в Європі та зміцненні нашої мережі. (Ми надішлемо окремий електронний лист нашої GA)

 Тому ми хочемо запевнити вас обох, що ми віддані підтримці жінок, які стали жертвами воєн, насильства, зґвалтувань, нерівного доступу до права на аборт та будь-якої дискримінації, з якою вони можуть зіткнутися.

 Ми хочемо покладатися на спроможність і здатність жінок виходити за межі поведінки урядів і країн і заохочувати їх йти шляхом обміну та починати нові розмови.

 Ми хочемо запевнити вас обох, що ми прагнемо зміцнити нашу мережу і що феміністки з усіх країн мають місце за столом. Навпаки, для нас важливо, щоб ви обидві як феміністки взяли на себе зобов’язання побудувати світ без насильства, де жінки, дівчата, чоловіки та хлопчики можуть жити та рости в здоровому середовищі. Жінки повинні разом подолати розрив.

 Ми готові сприяти діалогу між українськими та російськими феміністками. Дайте нам знати, як ми можемо допомогти в цьому напрямку.

 Від бюро Європейського Центру Міжнародної Ради Жінок:  Вівіан Тейтельбаум, Марі-Клод Бертран, Сема Озан, Людовіна Морейра Костес, Сільві Лаусберг, Бріжит Полоновскі

 

     Шановні членкині бюро Європейського Центру Міжнародної ради жінок!

     Ваша формальна відповідь здивувала українських жінок, виснажених звірствами військових росіян на нашій землі. До яких перемовин Ви закликаєте - чи хто бачив приклад переговорів жертви з звіром, який відгризає їй голову???!! 

Адже ми з жінками росії абсолютно в різних  умовах - вони живуть в мирі, а їх держава в Україні щогодинно з 24 лютого зрівнює з землею наші оселі, об`єкти інфраструктури, історичні, духовні, культурні пам`ятки, підприємства, катують, ґвалтують, викрадають людей від новонароджених до похилого віку, здійснюючи тактику «випаленої землі»..... Ми звертаємось до всього світу про спільну негайну нейтралізацію цього звіра, а натомість, в мить смертельної небезпеки, чуємо заклик до переговорів, які історично у нас ідуть біля 500 років. 

   З свого боку, підкреслюємо, що у відповіді жінок росії чітко визначена абсолютна підтримка ними російського терору в Україні, включно з Кримом, Донбасом, тощо. І це переконливо підтверджує, що саме вся держава росія є спонсором тероризму в Україні і на всій планеті. Україна визнала росію країною-агресором 1 квітня 2022 року, до визнання доєдналися Литва, Латвія, Естонія, Польща, 13 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про визнання росії терористичним режимом, в сенаті США це питання розглядається з 11 травня.

   Українські жінки впродовж усього часу перебування в складі Європейського Центру Міжнародної Ради Жінок здійснювали політику стосовно боротьби з домашнім насильством та насильством за ознакою статі, були ініціаторами прийняття Законів України про Запобігання та протидію домашньому насильству та внесення до сімейного та кримінального кодексу України статей про невідворотність покарання кривдників. В лютому 2019 року Верховна Рада України планувала розгляд законопроєкту 8521 про недопущення абортів. Лист Національної Ради Жінок України Голові ВРУ з медичним та юридичним обґрунтуванням хибності такого проєкту сприяв скасуванню такого розгляду. Численні мітинги, демонстрації жінок України, петиції, звернення до Президента призвели до того, що 20 червня 2022 року, вже під час російського широкомасштабного вторгнення в Україну була ратифікована Стамбульська конвенція.

Ніякої подібної активності Союзу жінок росії в цьому напрямі не було -  вони лише повідомили про високий рівень феміциду та відсутність покарання кривдників на онлайн конференції ЄЦМРЖ в 2020 році.

   Прошу підтримати нашу пропозицію про виключення   Союзу жінок Росії як організації країни-терориста з членів Європейського Центру Міжнародної Ради Жінок.

 

 

Прочитано 111 разів

Останні матеріали

лист. 19, 2022 208

Звернення до жінок світу

Звернення до жінок світу стосовно впливу російської агресії в Україні на екологію планети…
лист. 02, 2022 601

Стамбульська конвенція набула чинності

З 1 листопада в Україні набула чинності Стамбульська конвенція! 20 червня 2022 року…
жовт. 26, 2022 600

НРЖУ підтримує Національну Раду України з питань телебачення та радіомовлення!

Національна Рада Жінок України підтримує Національну Раду України з питань телебачення та…
жовт. 23, 2022 693

На Асамблеї Європейського центру Міжнародної Ради Жінок в Брюсселі

Виступ Голови НРЖУ Людмили Порохняк-Гановської на Асамблеї Європейського центру…

Вісник Національної ради жінок України