Четвер, 17 лютого 2022 07:13

Квіти на Лесиному рушникові: від Кам’янки-Бузької до Запоріжжя

 

Рушник…

Вишиті мамині сподівання і надії. Оберіг, дорога, шлюб, пам’ять, окраса божника. Важко перелічити значення цього змережаного орнаментами полотнища.

Його з нашого ужитку не в стані витіснити жодна технічна дивовижа. Рушник міцно врісся в українську звичаєвість, обрядовість, душу.

Леся Українка, вперше відвідавши могилу Тараса Григоровича Шевченка, залишила на ній власноруч вишитий рушник. Це дуже символічно.

Тепер вся Україна готується до відзначення 150-х роковин від дня народження поетеси, що припаде на 25 лютого 2021 року. Мисткиня, поетеса, громадський діяч з Києва Зоя Ружин, чиї рушники прикрашали музейні зали у ході проведення театрального фестивалю в нашому місті, зініціювала рушник національної єдності у пам’ять незламної Лесі. Вишивати його почали бібліотекарі КЗ «Публічна бібліотека Кам’янка-Бузької міської ради».

Учасники акції: Лущанець Ольга Володимирівна, провідний бібліограф ; Павлюк Ольга Василівна, бібліотекар І категорії з комплектування та каталогізування фондів; Криштоф Людмила Василівна, бібліотекар І категорії бібліотеки-філії с. Прибужани; Фамуляк Ольга Петрівна, бібліотекар І категорії бібліотеки-філії с. Зубів Міст. Глоговська Леся Володимирівна, бібліотекар бібліотеки-філії с. Батятичі Чистякова Лілія Антонівна, бібліотекар І категорії, пункти видачі книг с. Тадані, с. Воля Жовтанецька.

Велика вдячність нашим майстриням.

Вишивати рушника закінчили майстрині із Запоріжжя. А починалося все з нашого містечка, куди невтомна Меланія Іщук у часі фестивалю у 2019 році привезла 5-метровий відріз домотканого полотна, з якого проросли і наші квіти.

Меланія Іщук (із допису у Фейсбук)

Вітаю з великою подією - завершенням сакрального рушника всеукраїнської єдності любові, краси майстерності. ... Подяка Вам, пані Зоя і всім, хто творив коло любові і духу Лесі Українки. Слава рукам роботящим і майстрам чудеса творящим!

Меланія Іщук (із допису у Фейсбук)

Так, ми всі дуже хотіли, щоб рушник став шедевром в славну пам'ять Лесі Українки. А тепер душа кожного з нас співає. Честь і слава Вам за ідею і за доведення до яскравого фінішу. Грузія додасть свого вишиваного узору!

До нових звершень на добро!

 

 

 

 

 

Прочитано 1784 разів

Останні матеріали

бер. 08, 2022 1434

Лист Президентки Міжнародної Ради Жінок

Dear President Lyudmyla Porokhnyak, I cannot begin to tell you how sad it makes me feel…
Default Image
лют. 26, 2022 1639

Лист до Місії України в ООН

Лист до Місії України в ООН після засідання Ради Безпеки 25.02.2022 Пишу до Вас, немає…
лют. 24, 2022 1702

Жінки України в складних ситуаціях зберігали спокій

Дорогі жінки! Дуже погано розпочався ранок - ми всі прокинулись від вибухів. Світ не…
Default Image
лют. 23, 2022 1730

Солідарність міжнародних жіночих організацій

#Маріон Бьокер_виконувач_обов'язків_президента_AW Шановна Людмила, шановні жінки…

Вісник Національної ради жінок України