Четвер, 11 листопада 2021 06:16

Стамбульська конвенція – не лише про домашнє насильство!

Декілька місяців назад на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації звернулась жінка. Вона розповіла, як водій, який колись працював на її родину, після звільнення почав її переслідувати та погрожувати насильством щодо її дітей, чоловіка та батьків. Водій знав, де проживають члени її сім’ї, і жінка мала реальні підстави боятися, що він може завдати шкоди.

Ще одне звернення надійшло від жінки, яка декілька місяців зустрічалась з чоловіком. Згодом чоловік став проявляти агресію щодо неї та її дитини. Аби убезпечити себе та дитину, жінка вимушена була виїхати за кордон. Однак на цьому історія не закінчилась. Чоловік отримав доступ до акаунта жінки в соціальних мережах і від її імені розсилає образливі повідомлення її друзям, знайомим, членам сім’ї, роботодавцю. Також він розміщає інтимні фото жінки разом з її персональними даними на сайтах знайомств від її імені. Дії чоловіка спрямовані не тільки проти самої жінки, але також проти її дитини.

Це лише окремі приклади з багатьох звернень щодо сталкінгу (переслідування), про які повідомляють на гарячу лінію.

За статистикою, у ЄС майже 2 з 5 (18%) жінок після 15 років зазнавали переслідувань. А кожну десяту жінку (9%) переслідував її попередній партнер.

Сталкінг може проявлятися у формі слідування за особою, небажаному спілкуванні з особою або доведенні до її відома факту, що за нею стежать. Відповідна загрозлива поведінка може бути як фізичною (кривдник з’являється на місці роботи, навчання особи, в інших місцях, які вона відвідує, псує її майно, погрожує або проявляє насильство щодо близьких осіб або домашніх тварин), так і віртуальною (кривдник переслідує особу в соціальних мережах, насилає образливі повідомлення, поширює неправдиву інформацію або інформацію, на поширення якої особа не давала згоди, наприклад, розсилання інтимних фото, тощо).

Сталкінг може мати багато форм і зовсім не вичерпується наведеними вище прикладами. Особливо поширеним, зокрема в умовах пандемії COVID-19, стало переслідування з використанням інтернет технологій. І шкода від такого переслідування є не меншою, а подекуди і значно більшою, ніж від фізичних форм сталкінгу.

А чи знали ви, що таке серйозне правопорушення як сталкінг, криміналізацію якого вимагає Стамбульська конвенція, не класифіковано як злочин та навіть не отримало визначення в українському законодавстві?

Відповідно статистика поширеності даного правопорушення в нашій країні також не збирається.

Сталкінг – це злочин, від якого можна серйозно постраждати, як в реальному, так і віртуальному просторі. Стамбульська конвенція захистить постраждалих та не дасть кривдникам уникнути відповідальності.

#ЛаСтрада #ЛаСтрадаУкраїна #LaStrada #LaStradaUkraine #CouncilOfEurope #CoeCOVAW #IstanbulConvention #IstanbulConventionSavesLives

 

 

 

 

 

 

Прочитано 263 разів

Останні матеріали

груд. 01, 2021 28

Стамбульська конвенція – не лише про домашнє насильство!

Стамбульська конвенція – не лише про домашнє насильство! ⠀ Коли говорять про Стамбульську…
лист. 30, 2021 51

Національна Рада Жінок України за Стамбульську конвенцію

Із таким закликом громадська жіноча організація — одна провідних жіночих організацій…

Вісник Національної ради жінок України