Четвер, 15 жовтня 2020 15:35

Міжнародний день сільських жінок

15 жовтня — Міжнародний день сільських жінок

 Засновниками цього свята є учасники Жіночої конференції в Пекіні, яка проводилася під егідою ООН в 1995 році. З цього моменту цей день відзначають у багатьох країнах світу під гаслом соціальної допомоги жінкам, які проживають у селі.

Українські сільські жінки живуть у складніших умовах, порівняно зі своїми міськими подругами: важка праця за мізерну плату. Це день, коли суспільство має звернути увагу на те, що багато хто з жінок, що проживають у сільській місцевості, не мають доступу до якісної медицини.

Водночас день сільських жінок в Україні й досі не є визнаним на загальнодержавному рівні.

 Майже два роки на Чернігівщині виконувався проєкт “Жінка. Мир. Безпека” Національною Радою Жінок України. В процесі

спілкування з місцевим населенням членкині нашої організації виявили проблему малих сіл – реформа охорони здоров’я на теперішньому етапі неспроможна охопити їх мешканців. Села з населенням менше 500 осіб не мають лікаря, фельдшера, медичної сестри, аптечного пункта. Вони обслуговуються амбулаторіями сімейної медицини, але лікар приїздить кілька разів на місяць, а живуть в цих селах переважно люди старшого віку, більшість з них – жінки. І мають вони не по одному хронічному захворюванню, а їздити до амбулаторії часом десятки кілометрів.

Виникла ідея підготувати в таких селах  волонтерські групи. Адже зараз широко розповсюджені в усьому світі медичні прилади домашнього вжитку: тонометри, глюкометри, пікфлоуметри, електронні термометри, інгалятори. Правильно користуватись ними можуть навчити волонтерів медичні сестри, вони ж і підготують матеріали про здоровий спосіб життя.

Нелегкою була задача знайти спонсорів такого проекту, нас зрозумів Канадський фонд  підтримки місцевих ініціатив  та Канадсько-українська фундація. Були закуплені 40 комплектів медичних приладів, проведені тренінги для медсестер та психологів по організації роботи волонтерів.

 

 

Прочитано 19 разів

Останні матеріали

жовт. 29, 2020 1

Інформація щодо домашнього насильства в сім’ї

 Насильству – НІ! Школа Особливе місце в ситуації домашнього насильства займає дитина. Не…
жовт. 28, 2020 3

Як працює інформаційна листівка в медичних закладах

Насильству – НІ! Як донести інформацію до тих, хто її потребує? Як працює інформаційна…
жовт. 27, 2020 5

Річні наради СФУЖО

#РічніНарадиСФУЖО 1_листопада_2020_р. СФУЖО щиро вдячні за підтримку Світової Федерації…
жовт. 26, 2020 9

Хто ініціював прийняття РЕЗОЛЮЦІЇ РАДИ БЕЗПЕКИ ООН 1325?

ХТО ІНІЦІЮВАВ ПРИЙНЯТТЯ РЕЗОЛЮЦІЇ РАДИ БЕЗПЕКИ ООН 1325? Життя подарувало мені…

Вісник Національної ради жінок України