Неділя, 05 липня 2020 13:22

Надія Комарова про форми насилля

 

2–3 липня у двох селах Чернігівщини («Новий Білоус» та «Хмільниця») у рамках проєкту «Доступ до верховенства права осіб, які постраждали від насильства» Національної Ради Жінок України за підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні відбувся дводенний тренінг з адвокації.

Що таке насилля з погляду науки та які існують форми насилля й чому найбільш потерпають від насилля діти – тема тренінгу Надії Комарової, Вченого секретаря Державного інституту сімейної та молодіжної політики.

Надія Комарова детально зупинилась на статистичних даних та аналізі проведеного нами анкетування експертів з питань домашнього насильства трьох областей — Чернігівської, Черкаської та Рівненської. Всі експерти були одностайними щодо того, що домашнє насильство процвітає на тлі безкарності кривдників і найважливішим заходом є переконання цих осіб в неминучості покарання. Але не меншу роль відіграє беззахисність жертв, особливо це стосується дітей. Шляхи розв’язання проблеми домашнього насильства насамперед ідуть через інформаційну складову як для кривдників так і для членів їхніх родин. Учасники тренінгу на конкретних прикладах розробили свої моделі й форми боротьби з потенційними кривдниками в конкретній об’єднаній територіальній громаді. Загалом в Чернігівській області на обліку перебуває 1300 осіб, які скоювали домашнє насильство.

За словами експертки, саме члени громади, а не сільрада, можуть віднайти дієві форми захисту від насильства. Адже у кожному селі свої особливості і свої форми боротьби з кривдниками.

 

Прочитано 626 разів

Останні матеріали

лист. 16, 2023 51

Виступ Мартін Марандел

Дорогі сестри ICW-CIF, Під час закриття нашого ECM у Манілі з 6 по 9 листопада 2023 року…
Default Image
лист. 16, 2023 449

ЗНОВУ ДО ПИТАННЯ КОВІДУ

Під час асамблеї в Манілі відбулись консультації Людмили Порохняк-Гановської з…
лист. 16, 2023 459

Декларація Засідання виконавчого комітету

CW-CIF МІЖНАРОДНА РАДА ЖІНОК CONSEIL INTERNATIONAL DES FEMMES Заснована 1888 Декларація…
лист. 14, 2023 484

Презентація Голови НРЖУ на Асамблеї в Манілі

Голова Національної Ради Жінок України, Віце-прем’єрка Міжнародної Ради Жінок України…

Вісник Національної ради жінок України