Четвер, 25 червня 2020 14:29

Заява

З А Я В А

Національна Рада Жінок України підтримує Заяву Постійної комісії Ради Федерації профспілок України з питань рівності прав жінок і чоловіків і також висловлює обурення і категорично засуджує антисоціальну і антигуманну позицію Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової. Під час виступу на вебінарі, пані Третьякова навела приклади «стерилізації осіб», які бажають отримувати соціальну допомогу, та «стерилізації жінок», у яких немає вищої освіти, та стверджувала, що найкращим офіційним курсом у галузі соціальної політики є ненадання жінкам соціальних допомог у разі, коли їхні діти (за її термінологією) будуть «дуже низької якості». Така позиція є неприпустимою для очільниці Комітету, який покликаний захищати права людини у соціальній сфері, законодавчо їх гарантувати та розвивати надання державою соціальних послуг.

Висловлювання Голови Комітету Галини Третьякової:

– порушують основні положення Загальної Декларації прав людини: статті 5 – «Ніхто не повинен зазнавати тортур, або жорстокого, нелюдського, або такого, що принижує його гідність, поводження і покарання» – щодо висловлювань про стерилізацію жінок;

 не відповідають Конституції України, зокрема: статті 3 – «Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю»; статті 28 – «Кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню. Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам»;

суперечать статті 13а Конвенції з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок, що гарантує «право на сімейну допомогу» усім жінкам з дітьми й не обумовлює при цьому «якісності» отримувачів, та відповідній Загальній рекомендації однойменного Комітету ООН.

Вважаємо, що висловлювання пані Третьякової порушують норми депутатської етики, і політик з такими поглядами не може перебувати у найвищому законодавчому органі України, тим більше не може очолювати Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

 Людмила Порохняк-Гановська, 

Голова Національної Ради жінок України       

 Віце-Президентка Європейського Центру Міжнародної  Ради Жінок,

доктор медичних наук, професор

 

Прочитано 634 разів

Останні матеріали

лист. 16, 2023 51

Виступ Мартін Марандел

Дорогі сестри ICW-CIF, Під час закриття нашого ECM у Манілі з 6 по 9 листопада 2023 року…
Default Image
лист. 16, 2023 451

ЗНОВУ ДО ПИТАННЯ КОВІДУ

Під час асамблеї в Манілі відбулись консультації Людмили Порохняк-Гановської з…
лист. 16, 2023 460

Декларація Засідання виконавчого комітету

CW-CIF МІЖНАРОДНА РАДА ЖІНОК CONSEIL INTERNATIONAL DES FEMMES Заснована 1888 Декларація…
лист. 14, 2023 485

Презентація Голови НРЖУ на Асамблеї в Манілі

Голова Національної Ради Жінок України, Віце-прем’єрка Міжнародної Ради Жінок України…

Вісник Національної ради жінок України