Вівторок, 12 травня 2020 12:50

Вітаємо жінок-медсестер

Наших дорогих жінок-медсестер вітаємо з Вашим професійним святом.

 Сьогодні відзначають 200 років від Дня народження видатної жінки — Флоренс Нейтингейл, яка була засновницею професії медичної сестри, як окремої медичної професії, що забезпечувала пацієнтам належний догляд, маніпуляції, профілактику ускладнень, епідемій на навчання здоровому способу життя. Також Флоренс вперше організувала медсестринську допомогу під час Кримської війни та визначила роль медичної статистики. В День народження Флоренс Нейтингейл відзначають Міжнародний День Медичної Сестри.

Медична сестра. Переважно жіноча професія, скоріше не професія, а служіння. Ми не уявляємо медичну сестру, якій не були б притаманні співчуття, висока відповідальність, фахові знання та акуратність у виконанні всіх справ. В сьогоднішній нашій ситуації пандемії  СОVID-19 вони залишились на своїх місцях, маючи високий ризик зараження, часто не маючи достатнього захисту — зі своєю мізерною платнею і величезною відповідальністю.

Ми багато років піднімаємо на всіх рівнях питання реформування медсестринства, визнання цієї професії на найвищих рівнях, і хоча існують магістерські медсестринські факультети, ця освіта не затребувана. Немає наукових видань для медсестер, кандидатів та докторів наук з сестринсько. С прави, що має місце в багатьох країнах світу.

РІДНІ НАШІ СЕСТРИЧКИ!

Зі святом Вас! Щоб ішла молодь у вашу професію і, отримавши її, не покидала країну. Щоб не боліли ваші рученьки від важкої роботи, щоб не втомлювали вас безсонні ночі біля ваших пацієнтів. Здоровʼя вам і вашим родинам, благополуччя і наснаги. І спільно будемо намагатись поставити нашу УКРАЇНСЬКУ МЕДИЧНУ СЕСТРУ на ту високу позицію, якої вона заслуговує!

 

Прочитано 757 разів

Останні матеріали

лист. 16, 2023 52

Виступ Мартін Марандел

Дорогі сестри ICW-CIF, Під час закриття нашого ECM у Манілі з 6 по 9 листопада 2023 року…
Default Image
лист. 16, 2023 452

ЗНОВУ ДО ПИТАННЯ КОВІДУ

Під час асамблеї в Манілі відбулись консультації Людмили Порохняк-Гановської з…
лист. 16, 2023 462

Декларація Засідання виконавчого комітету

CW-CIF МІЖНАРОДНА РАДА ЖІНОК CONSEIL INTERNATIONAL DES FEMMES Заснована 1888 Декларація…
лист. 14, 2023 487

Презентація Голови НРЖУ на Асамблеї в Манілі

Голова Національної Ради Жінок України, Віце-прем’єрка Міжнародної Ради Жінок України…

Вісник Національної ради жінок України