«Всього бувало у житті...». Під такою назвою відбувся творчий вечір народної артистки України, повного кавалера Ордена Княгині Ольги Галини Гілярівни Яблонської на Камерній сцені Сергія Данченка Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. Галина Яблонська з 1951 року, починаючи зі своєї героїні Галі у виставі «Назар Стодоля» в постановці Амвросія Бучми, 71 рік присвятила улюбленому театру.

ДІАМАНТ УКРАЇНСЬКОЇ СЦЕНИ, – а саме так називали театральні критики Галину Яблонську вітали митці української сцени, поціновувачі театрального мистецтва та лідерки жіночих громадських організацій.

Галину Яблонську також знають як відому громадську діячку. Галина Гілярівна – президентка Міжнародної Ліги «Матері і сестри – молоді України», що входить у НРЖУ. Галина Яблонська – авторка і фундаторка Міжнародного проєкт-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи». На цьому Конкурсі Кобзареве слова прозвучало 55 мовами. Багато здійснено й інших мистецьких проєктів в Національній Раді Жінок України. Тому такими щемливими були вітання Голови НРЖУ Людмили Порохняк-Гановської.

Цього дня звучала й поезія Галини Яблонської з її Збірки «Всього бувало у житті...», пісні й спогади…

Шановна Галино Гілярівно, здоров'я Вам, наснаги, радості. Дякуємо за чудовий вечір!

В Національній Раді Жінок України відбулося вручення Почесної Відзнаки ПРАВОСЛАВНОЇ Церкви України Благословенної Грамоти та ордена Святителя і Чудотворця МИКОЛАЯ з благословення МИТРОПОЛИТА Києва і всієї України Владики Епіфанія, Голові НРЖУ Людмилі Порохняк-Гановській.

Вручила відзнаку Голова ГО «ВО "Поступ жінок-мироносиць"» Зоя Ружин.

Також Зоя Ружин подарувала свою книгу «Сонцелюби-миролюби» членам Правління НРЖУ, яку частково видано за підтримки Людмили Андріївни.

 

 

#НоваМіграційнаСтратегіяУкраїни

Про те, якою має бути нова міграційна стратегія України з огляду на воєнні і поствоєнні виклики, говорили учасники чергової зустрічі, які проводить Інститут фронтиру. Черговий захід відбувся 7 травня 2025 року.

Участь в обговоренні демографічних проблем взяла у Голова Національної Ради Жінок України Людмила Порохняк-Гановська.

Інститут фронтиру щиро дякує Вам за участь у дискусії «Залишитися як вибір: що мотивує жінок бути в Україні?»:  «Ми надзвичайно цінуємо вашу готовність долучатися до фахового обговорення складних тем, які мають стратегічне значення для майбутнього України. Для нас є дуже цінним щомісяця організовувати простір для глибокої розмови про виклики та можливості у сфері демографії й міграції. Саме завдяки Вашій експертизі, досвіду та небайдужості ці зустрічі набувають змістовності та динаміки», – так написали очільниці НРЖУ організатори заходу.

 

#РобочаПоїздкаГоловиНРЖУ

 #Чернігівщина

 

 

У рамках візиту на Чернігівщину Голова Національної Ради Жінок України Людмила Порохняк-Гановська та Голова Іванівської ОТГ Чернігівського району Олена Швидка підписали Меморандум про співпрацю. Документ визначає рамки співпраці та реалізації проєктів. Серед них – підтримка громадянської активності та волонтерства.

Меморандум укладений з метою налагодження ефективної співпраці між обома сторонами для самодопомоги, взаємодопомоги та розвитку жителів цієї громади.

Підписуючи Меморандум, Голова НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська зазначила, що цей документ є важливим кроком для створення партнерства між громадою та жіночими громадськими організаціями.

«Таке партнерство сприятиме активізації  громад, підтримці найбільш вразливих. Ми переконані, що разом можемо зробити громади сильнішими та стійкішими до викликів», підкреслила очільниця НРЖУ.

У межах робочої поїздки на Чернігівщину Голова НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська відвідала Седнів. Відбулась зустріч з Головою ГО «Центр «Меланія» Ольгою Генею.

На сьогодні НРЖУ та ГО «Центр «Меланія» поєднує тісна співпраця. І хоча вже закінчився проєкт, що був підтриманий ІСАР Єднання, співпраця жіночих організацій продовжується. Зазначимо, що у рамках проєкту було облаштовано Громадський простір для ГО «Центр «Меланія». Тепер учасниці самодіяльного вокального ансамблю «Берегиня» Седнівського будинку культури мають змогу проводити свої репетиції. В ансамблі 9 жінок (Таїсія Мицу, Лідія Могилевець, Тетяна Васько, Ірина Пінчук, Ольга Орлова, Ольга Геня, Ольга Царик, Людмила Ребенок, Наталія Козир), яких поєднує любов до української пісні. В репертуарі «Берегині» твори українських авторів, ліричні, жартівливі, обрядові народні пісні. «Така радісна, довгоочікувана подія! Тепер «Седнівська Берегиня» має приміщення для занять. Пам’ятаю той час, коли артистки займалися вдома в однієї з учасниць колективу – Таїсії Мицу», – написала на своїй сторінці керівниця проєкту Алла Клименко.

Також було організовано «Соціальну шафу». Як зазначила Голова ГО «Центр «Меланія» Ольга Геня «наш проєкт «Соціальна шафа» користується попитом не лише серед мешканців Седнівської ТГ. Сьогодні більшість відвідувачів було з сусідніх громад. І це не може на тішити». Щоправда, сьогодні громада потребує чоловічого одягу та взуття.

Голова Комітету по роботі з сільськими громадами Тамара Бігун передала подарунки парафіян: ікони та інший церковний інвентар Церкви Архістратига Михаїла (ПЦУ) села Святопетрівське Києво-Святошинського району та парафії Віри, Надії і Любові села Софіївська Борщагівка (отець Дмитро)  настоятелю Свято-Георгіїівської церкви отцю Тимону.

#РобочаПоїздкаГоловиНРЖУ

#СелоШестовиця

#Чернігівщина

Національна рада жінок України

Комітет по роботі з сільськими громадами НРЖУ

Зустріч Голови Національної Ради Жінок України Людмили Порохняк-Гановської, Голови Комітету по роботі з сільськими громадами Тамари Бігун та Голови Комітету з організаційних питань Алли Григораш з лідерками жіночої громадської організації «Шестовиця» щоразу стає знаковою подією. Адже їх пов’язують спільні спершу соціальні, а нині – мистецькі проєкти. Завдяки підтримці НРЖУ в селі створено Центр само- та взаємодопомоги села та сільський Етнографічний музей. Також у рамках проєкту ІСАР Єднання було оновлено Центр та створено жіночу громадську організацію, яка і активізувала громаду. Після трирічної перерви почав проводити свої репетиції та концерти Фольклорний колектив «Горлиця» Шестовицького будинку культури.

Наймолодший учасник фольклорного колективу – 21-річний Юрій Бешун. Найстарша співачка – 79-річна Ольга Колесник. Художній керівник Ольга Коцур; керівник – Алла Клименко. Учасниці ансамблю: Ольга Коцур, Алла Клименко, Людмила Число, Ольга Колесник, Ніна Британ, Галина Батицька, Ольга Сірик, Тетяна Гломозда, Юрій Бешун. Як розповіла Алла Клименко, що Шестовичан було запрошено до Чернігівського обласного художнього музею, де проходила виставка картин Данила Ноздрі – родича славетного Пилипа Морачевського, який проживав у Шестовиці.

«Ще півтора місяця тому про виступ у місті співаки не могли навіть і мріяти. Колектив жив лише у добрих спогадах односельців. Шестовицька «Горлиця» з 30-річним визнанням і блискучими перемогами відходила у забуття, – наголосила Алла Клименко.

Сьогодні колектив готує театралізоване дійство і виступить у Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського. А наприкінці травня проведе черговий концерт в Шестовиці, на який вже запросили Голову НРЖУ Людмилу Порохняк-Гановську та лідерок НРЖУ.

Як зазначила Голова Комітету по роботі з сільськими громадами НРЖУ Тамара Бігун, «ми радіємо, що зуміли об’єднати людей, і радіємо їхнім успіхам!».

 

Сьогодні в приміщенні Національної Ради Жінок України відбулось засідання Правління НРЖУ, яке провела Голова Людмила Порохняк-Гановська. На порядку денному було кілька організаційних питань та питання видавничої діяльності організації.

Людмила Порохняк-Гановська ознайомила присутніх з макетом книги, у яку вміщено інформацію про діяльність жіночих громадських організацій, що входять в НРЖУ за останні два роки. Як зазначила очільниця НРЖУ Національна Рада Жінок України у цей скрутний час інтенсифікувала свою діяльність. Так, наймолодша з наших голів організацій голова Всеукраїнської Ліги Українських Жінок та заступниця Голови НРЖУ Марія Петрова склала присягу на вірність Батьківщині у Збройних силах України. Поетеса Зоя Ружин, Голова Всеукраїнської громадської організації «Поступ жінок-мироносиць» з першого дня війни щодня писала вірші і вже в 2022 році видала збірку з 211 поетичних творів, частину яких поклали на музику, особливо багато пісень належить мироносиці професору Світлані Садовенко. Назвою збірки стала назва їх пісні «За Перемогу! За волю народу!».

Авторка Проєкту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи», повний кавалер Ордена княгині Ольги народна артистка України, голова організації «Матері і сестри молоді України» Галина Яблонська повідомила, що конкурс обєднав 67 країн світу, учасники якого віком від 3 до 97 років звучали 58 мовами і який базується навколо ідеалів нашого Пророка Тараса Шевченка. Вона побажала, щоб ми разом, по всій Планеті промовили: І на оновленій землі врага не має супостата, а є вже син, і є вже мати, і є вже люди на землі!

Посилилась щоденна потреба в допомозі та консультаціях Організації солдатських матерів України та професійної організації психологів «Розрада».

Надають гуманітарну допомогу тимчасово переселеним особам та особливо дітям Центр «Розвиток демократії», Федерація «За мир в усьому світі», «Школа Рівних Можливостей», «Спілка жінок України».

Євгенія Луценко, Галина Козлова, Зоя Донець, Таїсія Ковалко, Тетяна Цісельська, Інна та Микола Мельник за межами України надають гуманітарну допомогу, проводять фахові консультації.

НРЖУ та МО «Жіноча Громада» створює Центри само-, і взаємодопомоги та розвитку в деокупованих селах Чернігівщини.

Другу частину книги складають матеріали та листи, що стосуються міжнародної діяльності НРЖУ. Голова НРЖУ, віцепрем’єрка Європейського центру Міжнародної Ради Жінок Людмила Порохняк-Гановська також була організатором івенту на 66-й сесії Комісії зі становища жінок ООН, присвячений ролі жіночих організацій в подоланні агресії росії та її наслідків, була ініціатором створення в травні стейтменту до ООН та МАГАТЕ з приводу ядерної загрози від російської агресії, що отримав 427 підписів громадських організацій, була організаторкою та спікеркою багатьох європейських конференцій та семінарів. Деякі матеріали з книги, зокрема, листи будуть надруковані у матеріалах Міжнародної Ради Жінок.

Також було обговорено подальші кроки співпраці жіночих громадських організацій, що входять у НРЖУ.

Цього дня Голова НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська нагородила медаллю «Волонтер України. НРЖУ» за волонтерську діяльність усіх голів організацій. Сьогодні нагороди отримали: Марія Петрова-Мацюк, Голова ГО «Всеукраїнської Ліги Українських Жінок»; Елла Ламах, Голова Всеукраїнської громадської організації  – Центр  «Розвиток демократії»; Лариса Колос, Голова Громадської організації «Міжнародна Школа Рівних Можливостей»; Леокадія Герасименко, Голова Громадської спілки «Спілка жінок України»; Людмила Шаповалова, Голова Центру практичної психології «ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «РОЗРАДА»; Галина Козлова, Голова громадської організації «Жіноче об’єднання «Єдність»; Зоя Ружин, Голова ГО «Всеукраїнське об’єднання «Поступ жінок-мироносиць».

У свою чергу, лідерки громадських жіночих організацій привітали Голову НРЖУ Людмилу Порохняк-Гановську з днем народження!

#ПідготовкаДоАсамблеїМіжнародноїРадиЖінок

 

Шановні президенти, дорогі сестри ICW,

Всього за кілька тижнів ми зберемося в Марракеші з 23 по 28 червня 2025 року на Асамблею, яка ознаменує нову главу в нашій спільній подорожі.

На цій важливій зустрічі ми оберемо нову команду лідерів та відновимо нашу колективну відданість просуванню прав і прогресу жінок у всьому світі.

Проведення зустрічі ICW – це більше, ніж організаційне завдання:

Це чудова можливість активізувати та обʼєднати вашу національну раду, зміцнити внутрішню згуртованість, залучити членів і підвищити свою видимість і авторитет на національному рівні — серед інституцій, ЗМІ та широкої громадськості.

Це також шанс продемонструвати досягнення та лідерство жінок у вашій країні на міжнародній арені.

Martine Marandel,

President of ICW

 

  

 

 

 

Сторінка 1 із 49

Останні матеріали

трав. 20, 2025 20

«Всього бувало у житті...»

«Всього бувало у житті...». Під такою назвою відбувся творчий вечір народної артистки…
трав. 10, 2025 33

Почесна Відзнака Православної Церкви України

В Національній Раді Жінок України відбулося вручення Почесної Відзнаки ПРАВОСЛАВНОЇ…
трав. 10, 2025 31

Участь Голови НРЖУ у дискусії

#НоваМіграційнаСтратегіяУкраїни Про те, якою має бути нова міграційна стратегія України…
трав. 10, 2025 38

Меморандум про співпрацю

#РобочаПоїздкаГоловиНРЖУ #Чернігівщина У рамках візиту на Чернігівщину Голова…

Вісник Національної ради жінок України