Неділя, 05 травня 2024 08:11

Об’єднання через мистецтво

 

Моє перше знайомство з Головою Національної Ради Жінок України Людмилою Порохняк-Гановською відбулося в Канцелярії Нацради. Але попервах, щоб у читачів не виникло питання щодо слова «Канцелярія», то внесу трішки ясності… Це улюблене слово Орисі Сушко, яка у свій час була очільницею Світової Федерації Українських Жіночих Організацій (СФУЖО). Коли Пані Орися приїздила в Україну і бувала в Офісі на Софійській, вона з любов’ю називала це приміщення «Канцелярією». Це слово і увійшло в наш лексикон. Щоправда, у Канцелярії клеєм не пахне…

Так-от. Про знайомство… У 2016 році в Канцелярію привела мене Наша Гілярівна, так ми називаємо нашу мудру «старійшину» жіночого руху – народну артистку України Галину Яблонську. Яка у свої 94(!) роки очолює громадську жіночу організацію, що входить в НРЖУ. А завітали з Галиною Яблонською на зустріч з Людмилою Андріївною з ідеєю: організувати Міжнародний проєкт-конкурс «Тарас Шевченко єднає народи» під патронатом Національної Ради Жінок України. В Канцелярію ми прийшли лише з однією ідеєю та назвою конкурсу. А вийшли з приміщення, маючи кучу ідей: від положення про конкурс до ескізів медалей для переможців. Ба, більше! Ми не лише відчули колосальну підтримку Людмили Андріївни, у нас уже була «дорожня карта» Конкурсу! Крок за кроком ми йшли до своєї мрії...

І сьогодні, за даними Оргкомітету Проєкт-конкурсу, у 2023 році в конкурсі взяли участь понад 634 учасників з 12 країн світу (Італія, Німеччина, Польща, Кіпр, Саудівська Аравія, Туреччина, Франція, Канада, США, Ірландія, Колумбія, Україна), подано 708 робіт. Шевченкове слово звучало п’ятьма мовами: українською, польською, німецькою, англійською, китайською.

Трохи пізніше, у 2017 році з ініціативи Голови НРЖУ Людмили Порохняк-Гановської було організовано ще один мистецький проєкт: Міжнародний вокальний конкурс імені Квітки Цісик. Тоді для лауреатів було засновано дві премії: «Золоту Зірку ім. Квітки Цісик» та «Срібну Зірку ім. Квітки Цісик» конкурсу. Співзасновницею конкурсу стали заслужена артистка України, голова ГО «Перлини Української Культури – Світові», Посол Миру Ірина Персанова та кандидатка педагогічних наук Тетяна Тарасова.

Далі було кілька соціальних проєктів на Чернігівщині, зокрема створення у населених пунктах Чернігівського району груп волонтерів здоров’я. Організаторами таких груп були лідерки НРЖУ: Людмила Порохняк-Гановська та Меланія Іщук.

Сьогодні Людмила Порохняк-Гановська сподвижниця нового проєкту ІСАР Єднання у трьох селах Чернігівщини: с. Шестовиця, с.Москалі та с. Седнів. Це і соціальний, це і мистецький проєкт, який направлений насамперед на об’єднання громад. А головне, що люди хочуть і бажають змінити своє життя на краще. Схоже, вони чекали коли їм скажуть: «А давайте зробимо ваше село кращим!». Ми – на старті!

5 травня 2024 р.

 

Наталка Капустянська

 

 

Прочитано 127 разів
Детальніше в цій категорії: « Через мистецтво до єдності

Останні матеріали

лип. 08, 2024 106

Седнів. Робоча поїздка Голови НРЖУ

06.07.2024. с. Седнів, Чернігівська область. Команда НРЖУ на чолі з головою Людмилою…
лип. 08, 2024 108

Москалі. Робоча поїздка Голови НРЖУ

06.07.2024. с. Москалі. Музей старожитностей Юрія Дахна «Приємно бачити мальовничі…
лип. 08, 2024 113

Шестовиця. Робоча поїздка Голови НРЖУ

06.07.2024. с. Шестовиця. Чернігівська область. Центр взаємодопомоги та розвитку села.…
лип. 02, 2024 254

Зустріч у межах Проєкту

#IsarEdnannia ІСАР Єднання 30.06.2024. с. Седнів, Чернігівська область. Голова НРЖУ…

Вісник Національної ради жінок України