Вівторок, 16 листопада 2021 06:59

Стамбульська конвенція — не лише про домашнє насильство!

 В одному з минулих дописів ми проводили опитування щодо того, чи стикалися наші підписники/ці з ситуаціями сексуальних домагань. Більшість опитаних стикалися з такою ситуацією по відношенню до себе або ж були її свідками.

⠀Найчастіше цього виду насильства зазнавали в громадських місцях, трохи менше опитаних відзначили, що домагання мали місце на робочому місці або в навчальних закладах.

⠀Тривожною тенденцію, яку вдалося виявити в ході опитування, є по-перше те, що більшість постраждалих нікому не розповідали про випадок насильства.

По-друге, в більшій частині історій, якими поділились наші підписники/ці, ідеться про дуже серйозні випадки вчинення чи спроби вчинення сексуального насильства, в тому числі щодо дітей.

Це викликає значне занепокоєння, оскільки показує, наскільки сексуальне насильство в усіх його формах та проявах, від згвалтування до сексуальних домагань, залишається латентним явищем в нашій державі.

⠀В багатьох випадках постраждалі бояться звертатися до уповноважених органів, оскільки не вірять, що одержать належну допомогу та будуть захищені від насильства з боку кривдника.

⠀Стамбульська конвенція є передовим документом в аспекті встановлення стандартів захисту постраждалих від насильства. Про які стандарти йдеться?

⠀В першу чергу, це інформування постраждалих. Мова йде і про підвищення обізнаності щодо різних форм і проявів насильства, аби ті, хто з ним зіштовхується, могли правильно ідентифікувати, що відбувається. Також це інформування про доступні служби підтримки та правові заходи захисту.

⠀Держава має забезпечувати широкий спектр послуг постраждалим. Такі послуги включають юридичні, психологічні консультації, допомогу з пошуком житла, працевлаштуванням, досягненням економічної незалежності тощо. Крім того, це набір спеціалізованих послуг, без яких складно уявити систему захисту постраждалих від насильства.

⠀Наприклад, це можуть бути притулки, телефонні лінії допомоги, кризові центри для постраждалих від сексуального насильства тощо.

Важливо, щоб між відповідними службами існувала тісна взаємодія, аби постраждалій не доводилося ходити з однієї служби до іншої, багато разів переповідаючи свою історію і тим самим поглиблюючи травму, завдану насильством. Для вирішення цієї проблеми

⠀Стамбульська конвенція пропонує розміщувати різні служби захисту та підтримки в тих самих приміщеннях.

⠀Іншим аспектом захисту постраждалих є забезпечення їх фізичної та психологічної безпеки від продовження протиправних дій з боку кривдника. З цією метою передбачено запровадження механізмів обмежувальних та термінових заборонних приписів.

⠀Крім того, Стамбульська конвенція передбачає необхідність криміналізації домашнього та інших видів гендерно зумовленого насильства. І не просто криміналізації, а забезпечення ефективного та пропорційного покарання кривдника за таке насильство, із врахуванням всіх обтяжуючих обставин. Також може ітися про такі заходи забезпечення безпеки постраждалих осіб як моніторинг або нагляд стосовно засуджених кривдників, і навіть позбавлення їх батьківських прав.

⠀Боротьба з гендерно зумовленим насильством неможлива без забезпечення безпеки та захисту постраждалих.

Стамбульська конвенція є ефективним інструментом, який в цьому допоможе!

⠀#ЛаСтрада #ЛаСтрадаУкраїна #LaStrada #LaStradaUkraine #радаєвропи #CoeCOVAW #IstanbulConvention #IstanbulConventionSavesLives #ViolenceAgainstWomen

 

 

Прочитано 376 разів

Останні матеріали

груд. 01, 2021 28

Стамбульська конвенція – не лише про домашнє насильство!

Стамбульська конвенція – не лише про домашнє насильство! ⠀ Коли говорять про Стамбульську…
лист. 30, 2021 51

Національна Рада Жінок України за Стамбульську конвенцію

Із таким закликом громадська жіноча організація — одна провідних жіночих організацій…

Вісник Національної ради жінок України