Субота, 13 листопада 2021 06:54

Стамбульська конвенція – не лише про домашнє насильство!

Насильство в ім'я так званої «честі», як правило, спрямоване проти індивідуального вибору особи, який йде врозріз з суспільною ідентичністю. Прикладами такого індивідуального вибору може бути самостійний вибір сексуального або шлюбного партнера, прагнення особи навчатися або працювати, навіть «неприйнятний» вибір одягу чи будь-яке інше відхилення від суспільних очікувань.

Найчастіше жертвами злочинів, вчинених в ім'я так званої «честі», стають жінки. Це пов'язано з тим, що в традиційних суспільствах, в яких зазвичай і вчиняються ці злочини, панують суворі патріархальні погляди. Однак чоловіки теж можуть стати жертвами. Найчастіше приводом стає їх «нетрадиційна» сексуальна орієнтація.

Найбільш серйозним проявом даного виду насильства є вбивство в ім'я так званої «честі». За оцінками різних громадських та міжнародних організацій, в середньому за рік відбувається від 5 до 20 тисяч таких вбивств.

Злочини в ім'я так званої «честі» вчиняються в різних частинах світу, однак найбільш поширеними є в країнах Середнього Сходу, Південної Азії та Північної Африки. Такі злочини мають місце і в країнах Європи, зазвичай у середовищі мігрантів. Так, наприклад, у Великобританії щороку реєструється понад 2000 злочинів в ім’я так званої «честі», з яких близько 12 – вбивства.

З усіх видів гендерно зумовленого насильства даний вид є найбільш небезпечним через те, що кривдником виступає не одна особа, а група осіб, ціла родина або спільнота, які або прямо підбурюють або принаймні надають схвалення на вчинення таких дій. Власне цим злочини в ім’я так званої «честі» відрізняються від домашнього насильства, коли кривдник вчиняє насильство ізольовано, «за зачиненими дверима».

Стамбульська конвенція забороняє на законодавчому рівні та в практиці судів приймати будь-яке виправдання насильства, пов’язане з тим, що жертва порушила будь-які культурні, релігійні, соціальні або традиційні норми поведінки.

Культура, звичаї, релігія, традиції або так звана «честь» не виправдовують жодної форми гендерно зумовленого насильства щодо жінок!

Стамбульська конвенція має бути ратифікована заради жінок та суспільства загалом.

#ЛаСтрада #ЛаСтрадаУкраїна #LaStrada #LaStradaUkraine #радаєвропи #CoeCOVAW #IstanbulConvention #IstanbulConventionSavesLives #ViolenceAgainstWomen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прочитано 357 разів

Останні матеріали

груд. 01, 2021 29

Стамбульська конвенція – не лише про домашнє насильство!

Стамбульська конвенція – не лише про домашнє насильство! ⠀ Коли говорять про Стамбульську…
лист. 30, 2021 52

Національна Рада Жінок України за Стамбульську конвенцію

Із таким закликом громадська жіноча організація — одна провідних жіночих організацій…

Вісник Національної ради жінок України