Моє перше знайомство з Головою Національної Ради Жінок України Людмилою Порохняк-Гановською відбулося в Канцелярії Нацради. Але попервах, щоб у читачів не виникло питання щодо слова «Канцелярія», то внесу трішки ясності… Це улюблене слово Орисі Сушко, яка у свій час була очільницею Світової Федерації Українських Жіночих Організацій (СФУЖО). Коли Пані Орися приїздила в Україну і бувала в Офісі на Софійській, вона з любов’ю називала це приміщення «Канцелярією». Це слово і увійшло в наш лексикон. Щоправда, у Канцелярії клеєм не пахне… Так-от. Про знайомство… У 2016 році в Канцелярію привела мене Наша Гілярівна, так ми називаємо нашу мудру «старійшину» жіночого руху –…
За декілька хвилин ця неймовірна жінка створила незвичний вінок із тюльпанів та нарцисів на виноградній лозі. Такий майстер-клас презентувала для працівників Центральної бібліотеки ім. М. Коцюбинського м. Чернігова Зоя Ружин. Голова Всеукраїнського ГО «Поступ жінок – мироносиць», Посол Миру, заслужений працівник культури України, член Національної Ради жінок України, поетеса та громадська діячка Зоя Ружин через мистецтво активізує та надихає українців до єдності. Цей захід відбувся за ініціативи Національної Ради Жінок України в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансується країнами-партнерами. Потяг…
Виступ Голови НРЖУ, Віце-президентки Європейського Центру Міжнародної Ради Жінок Людмили Порохняк-Гановської на Вебінарі Європейського Жіночого Лобі (ЄЖЛ) 12 квітня 2024 р. Сьогодні 777 день війни Росії проти України. Президент Росії відразу наголосив, що мета збройної агресії – повне знищення українців. Росія привласнила нашу назву, мову, асимілювала найбільш працездатне населення, десятки мільйонів українців померли голодною смертю на найбільш родючих землях планети, нищила вчених, інтелігенцію, тисячі патріотів були увʼязнені чи переміщені в божевільні. Розпад Радянського Союзу дав нам можливість будувати своє демократичне майбутнє. Так, ми не ідеальні. Ми робимо помилки, але ми лише вчимось демократії, скинувши ланцюги рабства. Я була в Ліверпулі…
Сільський екотуризм: сьогодення і майбутнє В Україні не висока частка громадян прагне займатися підприємницькою діяльністю, в тому числі і сільським туризмом. Це можна пояснити низьким рівнем самоорганізації населення, відсутністю належного інформаційного забезпечення, недосконалістю законодавства стосовно підприємництва, відсутністю державної підтримки малого та середнього бізнесу. Сектор сільського зеленого туризму, інтегрований в модель соціального підприємництва, може стати одним із векторів сталого розвитку українського села та стати основою для розробки ефективної національної стратегії розвитку, в основі якої є підприємницька діяльність та освіта. Зелений туризму приділяє особливу увагу захисту довкілля та культури регіону. Водночас зелений туризм часто асоціюється із сільською місцевістю та природними територіями, не…
Сільське підприємництво – це громадська порука якості (з досвіду сільської громади Гриців, Шепетівського району) В березні-липні 2024 року завдяки підтримці ІСАР «Єднання» на Чернігівщині розгортається велика праця Національної Ради Жінок України зі сталого відновлення громад та регіонів. І знову, в самі важкі та випробувальні часи – лідерство у справі відновлення життя беруть на себе великі Жінки України – Людмила Порохняк-Гановська, Тамара Бігун, Алла Клименко та ін. Ми ризикнули стати першою в Україні сільською громадою, яка взялася за створення Кластеру Сільського Туризму. Ми назвали його магічним словом «Оберіг». Так закладалася перша цеглина в наш бренд «Гриців – громада-оберіг». Туризм – це…
РЕЗОЛЮЦІЯ Івенту 15802 «Збереження та захист сімʼї в умовах гострого воєнного часу» Ми, спікери та учасники івенту 15802 «Збереження та захист сімʼї в умовах гострого воєнного часу» констатуємо, що сім’я є основою побудови та розвитку нації. В Україні вона має особливе, історичне і традиційне значення. Війна боляче вдарила по сімейному статусу мільйонів українських родин: 514 дітей загинули та понад 1172 отримали поранення різного ступеня тяжкості; 19,5 тис українських дітей викрадено та депортовано на територію росії; зафіксовано 225 випадків сексуального насильства щодо дітей, жінок, чоловіків, скоєного російськими військовими злочинцями; .6,5 мільйонів жінок з дітьми стали біженками на чужині; 5 мільйонів –…
ЗАЯВА ІВЕНТУ 15802 68-ї Сесії КСЖ ООН «Збереження і захист сімʼї в умовах гострого воєнного часу» В Україні за два роки повномасштабної війни зруйновані десятки мільйонів сімей. Загинуло понад 9,6 тисячі мирних жителів, і ще понад 17,5 тисяч людей було поранено, 31 000 загинуло військових та близько 120 000 поранено. 6,5 млн українців покинули свої домівки та вимушено стали біженцями за кордони, 5 млн внутрішньо переміщених осіб. Сотні тисяч військових (чоловіків та жінок) знаходяться у Збройних Силах України. Велика кількість людей похилого віку залишились без родинної опіки. Десятки тисяч молодих жінок залишились вдовами, а також пережили насильство. Примусово депортовані до…
СФУЖО долучається до світової акції на підтримку надання Україні статусу ПДЧ в НАТО Світова Федерація Українських Жіночих Організацій (СФУЖО) долучається до світової акції на підтримку надання Україні статусу ПДЧ в НАТО та приєднується до заклику СКУ прискорити роботу з надання Плану дій щодо членства (ПДЧ) для України. СФУЖО підтримує звернення Світового Конґресу Українців до Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга напередодні саміту лідерів країн-членів Альянсу, що відбудеться 14 червня у штаб-квартирі організації у Брюсселі (Бельгія). СФУЖО щиро вдячна НАТО та всім країнам альянсу, які підтримують Україну в захисті її суверенітету і територіальної цілісності та стоять на позиції, що російська агресія є…
#РазомВперед до знайомства з діяльністю Програми MATRA в Україні. Національна Рада Жінок України за підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні виконувала упродовж двох років проєкт «Доступ до верховенства права жінок, які постраждали від насильства» у 3-х областях України: Рівненській, Чернігівській, Черкаській областях. Насильство – це не проблема окремої родини, це проблема цілої країни. Недоліком системи верховенства права є недостатня готовність громадянського суспільства боротися з цим явищем. З огляду на те, що спостерігався низький рівень поінформованості населення про проблеми насильства та дискримінації, а також високий рівень толерантності до цих явищ, Національна Рада жінок України (НРЖУ) ПРОВЕЛА В РІВНЕНСЬКІЙ, ЧЕРКАСЬКІЙ…
Паралельний захід в рамках 65-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок «Підтримка сільських громад через громадянські технології під час Covid» 18 березня 2021 року Модераторка заходу – Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики, Захід розпочався з дуже емоційного відеопривітання Першої Заступниці на важливості теми заходу, виходячи з міжнародних та всеукраїнських викликів у вигляді агресії Росії на сході України, 7 років окупації Криму, 1,5 мільйони внутрішньо переселених осіб, більшість яких є жінками та необхідності ратифікації Стамбульської конвенції. Також з вітальним словом звернулась генеральна репрезентантка Світової Федерації Українських Жіночих Організацій (СФУЖО) в ООН, що виступила спонсором паралельного заходу пані Матра…
Останні матеріали
серп. 29, 2024
273
НРЖУ у складі Європейського жіночого лобі
На ім’я Голови НРЖУ Людмили Порохняк-Гановської надійшов лист, у якому повідомляється, що…
лип. 08, 2024
1234
Седнів. Робоча поїздка Голови НРЖУ
06.07.2024. с. Седнів, Чернігівська область. Команда НРЖУ на чолі з головою Людмилою…
лип. 08, 2024
1236
Москалі. Робоча поїздка Голови НРЖУ
06.07.2024. с. Москалі. Музей старожитностей Юрія Дахна «Приємно бачити мальовничі…
лип. 08, 2024
1254
Шестовиця. Робоча поїздка Голови НРЖУ
06.07.2024. с. Шестовиця. Чернігівська область. Центр взаємодопомоги та розвитку села.…