П'ятниця, 04 серпня 2017 15:52

Утвердження української мови

Під такою назвою 19 вересня відбувся Круглий стіл у приміщенні Національного музею літератури України. Цей захід став продовженням Плану дій Міжнародного проекту «Творення Українського Світу» та згідно з Резолюціями Круглого столу «Нема мови, нема нації» і «Діалогу з діаспорою». 
У роботі Круглого столу, організаторами якого виступили Національна рада жінок України та Національний музей літератури України, взяли участь науковці, мовознавці, етнографи, громадські діячі, вчителі української мови.
За словами керівника та автора проекту Марії Петрової, метою Круглого столу стало об’єднання зусиль щодо впровадження системних освітньо-культурних заходів задля утвердження української мови в Україні і світі. «Отримати бажаний результат можна, лише об’єднавшись українській громаді з громадою українців у світі, тимчасово окупованій території та території де проводиться АТО », – резюмувала Марія Петрова.
Зауважимо, що Круглий стіл проходив у двох напрямах: освіті та культурі. У ході дискусії були висловлені пропозиції та напрацювання як присутніми на Круглому столі, так і по скайп-зв’язку закордонними фахівцями.
Головною темою обговорення в освітній частині був механізм проведення конкурсу на краще написання уроку та занять «Рідна мова», проведення якого заплановане у лютому 2017 року у дошкільних, шкільних й у вишах України та в українських у світі. 
У рамках співпраці «Діалог з діаспорою» із представниками українських громад у світі, заявлена потреба підвищення статусу українських шкіл у світі, а тим самим і України. Тому першим кроком у цьому напрямку стало створення Ради вчителів та вихованців українських шкіл в Україні та світі для тісної співпраці і обміну інформацією.
Поряд з цим та з метою популяризації України у світі її культури, освіти, історії, а також з метою мінімізації витрат на освітньо-мистецькіх заходи було презентовано Інтернет-портал «Люби Україну», та закликано усіх бажаючих до співпраці.
У другій частині були презентовані мистецькі проекти від громадських діячів України та світу, які наразі ведуться, та ті, що заплановані 2017 рік. Зокрема хотілося б виділити Фестиваль української культури в Іспанії, учасниками якого були представники майже з 20 країн. Як зазначила організатор заходу Ольга Дзюбан, «фестиваль прийняв багато відвідувачів, зокрема іноземців, які з цікавістю знайомилися з українською культурою». Слід зазначити, що НРЖУ також прийняла участь і спільно з учасниками фестивалю створена емблема Миру.
По закінченню Круглого столу Марія Петрова поінформувала присутніх про створення Оркомітету з проведення Фестивалю-конкурсу на краще виконання «Щедрика», оскільки у 2016 році відзначаємо 100-ліття першого хорового виконання цього твору.
Резолюція Круглого столу «Утвердження Української мови» буде додатково надана для ознайомлення.

Прочитано 69 разів