Понеділок, 14 серпня 2023 16:51

ВДОВИ ЗА МИР ЧЕРЕЗ ДЕМОКРАТІЮ

До Міжнародного дня вдів

В 2015 році в світі налічувалось приблизно в 258 мільйонів вдів, тепер їх набагато більше через конфлікти, Covid-19 та пов'язані з цим наслідки для здоров'я в усьому світі. Вдови були в основному небаченими, непідтримуваними, дискримінаційними  в наших суспільствах. Таким чином, WPD та її партнери по всьому світу схвалюють те, що Жінки ООН визнають Міжнародний день вдів 2020 року словами: «ми визнаємо вдів у всьому їхньому різноманітті та визнаємо необхідність їх повноцінного та наочного інтегрування в нашу роботу щодо ґендерної рівності, щоб ми вплинули на їх цикли бідності та негараздів і гарантуємо, що всі вдови зможуть користуватися повною мірою своїми правами людини». WPD також із задоволенням повідомляє про публікацію свого новаторського звіту про вдови у всьому світі. Наш звіт містить детальні приклади з Афганістану, Бангладеш, Боснії та Герцеговини, Колумбії, Демократичної Республіки Конго, Індії, Іраку, Кенії, Косово, М'янми, Непалу, Нігерії та Пакистану, які становлять контакти WPD з більш ніж 100 організаціями.

Ці випадки демонструють нагальну потребу в діях міжнародних, національних та регіональних законодавців і підтримують заклик WPD до незалежного експерта з питань вдів та Загальну рекомендацію CEDAW щодо вдів. Розроблені як ресурс для CEDAW, агентств Організації Об'єднаних Націй, держав-членів, громадських організацій, державних та місцевих організацій, які потребують ознайомлення з дискримінацією, яку зазнають вдови та як захистити їх права, детальні висновки WPD представляють тривожну картину стигми, дискримінації та зловживань щодо вдів різного віку, що відбувається в широкому спектрі культур, релігій, етнічних груп та регіонів у всьому світі. Вдови, які страждають через позбавлення майна та зловживання, змушені терпіти бідність та знедолення; часто вони є виключені із соціального захисту та доступу до основних послуг та житла. Жебрацтво, проституція, дитяча праця, вилучення дітей з освіти та дострокові або примусові шлюби їхніх дітей є наслідками крайньої бідності, що, в свою чергу, є причиною дискримінації наступних поколінь, що виростають у неблагополуччі та бідності.

WPD закликає негайно діяти з цих питань для прогресу та реалізації прав жінок. Це є більш актуальним, ніж будь-коли, через безпрецедентне збільшення кількості вдів через збройні конфлікти, міграцію, стихійні лиха, шлюб дітей зі старшими чоловіками та Ковід -19. Робота над досьє триває. Партнери WPD продовжують свою важливу роботу з підвищення обізнаності, протидії дискримінації та руйнування стін тиші та невидимості щодо вдівства. Ми запрошуємо всіх підтримати наші зусилля. Зі слів президента WPD, Маргарет Оуен: «Ми вітаємо всі приклади подолання дискримінації щодо вдівства, щоб, маючи сили CEDAW їх підтримувати, вдови скрізь могли з нетерпінням чекати життя без страху, насолоджуючись розширенням можливостей та рівності, справедливості та миру.»

 

 

Прочитано 1428 разів
Детальніше в цій категорії: « 16 days against violence BURNING CULTURE »

Останні матеріали

лист. 16, 2023 52

Виступ Мартін Марандел

Дорогі сестри ICW-CIF, Під час закриття нашого ECM у Манілі з 6 по 9 листопада 2023 року…
Default Image
лист. 16, 2023 451

ЗНОВУ ДО ПИТАННЯ КОВІДУ

Під час асамблеї в Манілі відбулись консультації Людмили Порохняк-Гановської з…
лист. 16, 2023 460

Декларація Засідання виконавчого комітету

CW-CIF МІЖНАРОДНА РАДА ЖІНОК CONSEIL INTERNATIONAL DES FEMMES Заснована 1888 Декларація…
лист. 14, 2023 485

Презентація Голови НРЖУ на Асамблеї в Манілі

Голова Національної Ради Жінок України, Віце-прем’єрка Міжнародної Ради Жінок України…

Вісник Національної ради жінок України