П'ятниця, 04 серпня 2017 16:30

Людмила Порохняк-Гановська: «Маюємо знати, як виховувати дітей у нинішній ситуації…»

Наприкінці вересня, в Укрінформі, відбулась презентація Методичного збірника для педагогічних працівників «Урок миру», у якому зібрані розробки вчителів із різних регіонів України. Організаторами такого видання стали Національна Рада жінок України та Інститут проблем виховання НАПН України.

 За словами укладачів Збірника, такі розробки сьогодні вкрай потрібні в школах. Про це наша розмова з голової Національної Ради жінок України доктором медичних наук, професором Людмилою Порохняк-Гановською.

 -   Людмило Андріївно, як виникла ідея створити таке видання?

 . - Сьогодні до нас в Україну прийшла війна, і багато наших дітей потерпають від неї, і ми повинні думати, як у цій ситуації виховувати наших дітей. Адже життя в нашій країні впродовж останніх кількох десятиліть, особливо останніх чотирьох років різко міняється. Міняються цінності громадські, державні та сімейні. І дітям на додачу до незмінних законів фізики та тригонометричних формул потрібно давати правдиву інформацію про глобалізацію світу і його цінності, про гібридні війни, про інформаційну війну, яку веде проти України Росія, про Російську військову агресію на сході України, де гинуть кращі сини нашої Вітчизни.

Навесні ми оголосили конкурс на проведення Уроку миру і дуже вдячні тим вчителям, які відгукнулись на наш заклик. Ми сподіваємось, що матеріал збірника допоможе молодим фахівцям, вчителям-вихователям, класним керівникам в їх виховній роботі в різних регіонах України. 

Що вміщено у Збірнику?

-  В «Урок миру» увійшли найкращі 34 матеріали із 104, що були надіслані із 14 областей України.

Дуже важливо те, що окремо виділені уроки для молодшої, середньої та старшої школи. Ми були вражені талантами наших вчителів, їх віршами, піснями, сценаріями. Більшість матеріалів насичені почуттям глибокого патріотизму, розумінням сучасного політичного стану держави. Адже патріотизму дітей потрібно вчити не менш ретельно, ніж правопису чи математиці.

-   На обкладинку винесені 17 Цілей сталого розвитку. Цей задум не випадковий?

-  Рік назад, 25 вересня 2015 року, 193 держави-члени Організації Об’єднаних Націй на Саміті зі сталого розвитку в Нью-Йорку одностайно прийняли нову глобальну програму сталого розвитку, що містить 17 цілей, яких світ має досягнути до 2030 року. І 16 ціллю якраз і є «мир і справедливість».

Важко сказати, чому в ООН прийнята така нумерація, адже від війн у світі потерпають мільйони громадян різних країн і чи не кожна жінка на планеті в своїй молитві просить Творця миру. Але, на жаль, чоловіча жорстка політика передбачує силові протистояння. Тому в Цілях сталого розвитку є і ґендерна складова і останнім часом ми спостерігаємо, що на високі посади, які  впливають на прийняття рішень на планетарному чи загальнодержавному рівнях обирають жінок, які є більш виважені та менш агресивні.

-  До речі, там зображений голуб Миру, а Ви вибрали символом українського Лелеку. Чому?

-         Бо він український. Лелека є одним з крилатих символів України, оберегом родинного затишку, добробуту і злагоди. Цей символ обрала для нас відома письменниця, яка пише казки, що збуваються, та вчить дітей писати свою казку, Валентина Колечко. Згідно легенди, лелека приносить здоровя та дітей в родину, а Україні зараз дуже потрібне нове здорове покоління, яке зможе подолати всі ті негаразди, яке ми залишаємо нашим дітям.

-Чи будуть ці Методичні напрацювання передані для шкіл української діаспори?

Ми живемо в такий чудовий час, коли вже нікому нічого передавати не потрібно. Методичні розробки розміщені на сайті Національної Ради жінок України, повідомлення про це ми переслали через Світову Федерацію Українських жіночих організацій, матеріал має гриф дозволу до використання в учбових закладах. Сподіваємось, його якість оцінять не лише вчителі України.

27 вересня 2016

Прочитано 376 разів

Вісник Національної ради жінок України

Останні новини

За сприяння Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив (Слабин)

жовт. 31, 2018 65
Проект Удосконалення сфери охорони здоров'я та соціалізації сільського населення…

За сприяння Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив (Пильне)

жовт. 31, 2018 64
Проект Удосконалення сфери охорони здоров'я та соціалізації сільського населення…

За сприяння Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив (Жидиничі)

жовт. 31, 2018 64
Проект Удосконалення сфери охорони здоров'я та соціалізації сільського населення…

 За сприяння Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив (Жеведь)

жовт. 31, 2018 58
Проект Удосконалення сфери охорони здоров'я та соціалізації сільського населення…
Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net