Вівторок, 14 листопада 2023 17:51

Презентація Голови НРЖУ на Асамблеї в Манілі

Голова Національної Ради Жінок України, Віце-прем’єрка Міжнародної Ради Жінок України Людмила Порохняк-Гановська взяла участь в Асамблеї Міжнародної Ради Жінок, що проходила в місті Маніла (Філіппіни) з 6 по 9 листопада 2023 року. 

У свої презентації Голова НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська озвучила питання, з якими сьогодні стикаються українські жінки, зокрема сільські. Скажімо, під час війни кількість жінок в лавах збройних сил подвоїлася. Наші найсміливіші молоді жінки надають медичну допомогу на полі бою та в госпіталях.

Ще одним питанням стало проведення з грудня 2022 тренінгів з екології, де обговорювали токсичність нафтових компонентів і важких солів металів, які є забруднювачами ґрунту, води і продуктів харчування. На прикладі села Шестовиця, що за 18 км. від Чернігова для дослідження було обрано окупований російськими військами з 28 лютого по 31 березня (близько 600 одиниць військової техніки в селі – танки, БТР, гармати). Було заблоковано всі вулиці села, двори та городи технікою, вийшли з ладу огорожі. Російські військові займалися мародерством, пограбували та знищили всю техніку в селі, розстріляли людей, які намагалися евакуюватися. З початку березня село залишився без світла, газу та води. Росіяни вкрали всі ковдри і більшість теплого одягу. У село не завозили продукти – люди голодували, ділилися між собою продуктами. Із 420 хат 96 були зруйновано. Російські військові залишили замінований ліс і поля. Було створено Центр взаємодопомоги та розвитку села.

Національна рада  Жінок Тайваню надала нам матеріальну допомогу, так в Центрі є знак з позначкою «З підтримку Тайваню Жіноча рада». Ми створили санітарно-гігієнічну кімнату та соціальну комірчину в центрі села Шестовиця. Ми відвідали село 18 разів, привозили гуманітарну допомогу. Крім того, за кошти жінок з Тайвань, ми купили обладнання для міні-пекарні, щоб на селяни вміли пекти соціальний хліб.

Прочитано 487 разів

Останні матеріали

лист. 16, 2023 52

Виступ Мартін Марандел

Дорогі сестри ICW-CIF, Під час закриття нашого ECM у Манілі з 6 по 9 листопада 2023 року…
Default Image
лист. 16, 2023 452

ЗНОВУ ДО ПИТАННЯ КОВІДУ

Під час асамблеї в Манілі відбулись консультації Людмили Порохняк-Гановської з…
лист. 16, 2023 462

Декларація Засідання виконавчого комітету

CW-CIF МІЖНАРОДНА РАДА ЖІНОК CONSEIL INTERNATIONAL DES FEMMES Заснована 1888 Декларація…
лист. 14, 2023 469

Виступ Голови НРЖУ на Асамблеї

Голова Національної Ради Жінок України Людмила Порохняк-Гановська взяла участь в Асамблеї…

Вісник Національної ради жінок України