Середа, 01 листопада 2023 20:49

Дивосвіт Трипілля

1 листопада 2023 р. у Київському професійному коледжі з посиленої військовою та фізичною підготовкою відбувся захід до 130-річчя відкриття Трипільської культури. З основною доповіддю виступав академік, археолог, історик, дослідник, письменник, автор численних науково-історичних книг про Трипілля Юрій Шилов. 

Під час заходу відбулась виставка Голови ГО «ВГО «Поступ жінок-мироносиць»  Зої Ружин.

На честь 130-річчя відкриття Вікентієм Хвойкою древньої цивілізації – Трипільської культури на території України відбулися заходи як в Україні, так і за кордоном.

На одному із таких заходів побувала й Голова Національної Ради Жінок України Людмила Порохняк-Гановська. 

Цьогоріч  в столиці Португалії Лісабоні група «Дивосвіт Трипілля» на чолі з Галиною Щербань організувала Defile  de moda на честь 130-річчя відкриття Вікентієм Хвойкою древньої цивілізації – Трипільської культури на території України. 

Вечір показ моделей вбрання за мотивами Трипільських символів демонструвала авторка – дизайнерка одягу Галина Щербань. В моделях було використано тканини, створені в гамі кольорів древніх покладів глини на Київщині за ідеєю вченої-мисткині – реконструкторки Людмили Смолякової (Київ). 

Прості, але такі незвичайні форми, реконструйовані прикраси та орнаменти перенесли нас на тисячі років в глибину віків до наших талановитих пращурів, які були фундаментом багатьох більш пізніх цивілізацій.

Голова НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська за поширення інформації в Європі стосовно історичного минулого України шляхом організації заходів в Португалії, в тому числі в створенні моделей одягу та ідею відео «Минуле пливе в прийдешнє» нагородила Галину Щербань Золотим орденом НРЖУ «Поступ миру та любові». 

А зовсім недавно Голова НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська виступила на Асамблеї СФУЖО, що проходила 15.10.2023 в Перемишлі, в одязі з Трипільськими мотивами. Авторка туніки з Трипільськими мотивами Людмила Внучкова, членкиня Київської організації Національної  спілки художників України.  Майстриня в галузі декоративно-прикладного мистецтва (художній текстиль). 

 

Прочитано 78 разів

Останні матеріали

лист. 16, 2023 51

Виступ Мартін Марандел

Дорогі сестри ICW-CIF, Під час закриття нашого ECM у Манілі з 6 по 9 листопада 2023 року…
Default Image
лист. 16, 2023 451

ЗНОВУ ДО ПИТАННЯ КОВІДУ

Під час асамблеї в Манілі відбулись консультації Людмили Порохняк-Гановської з…
лист. 16, 2023 460

Декларація Засідання виконавчого комітету

CW-CIF МІЖНАРОДНА РАДА ЖІНОК CONSEIL INTERNATIONAL DES FEMMES Заснована 1888 Декларація…
лист. 14, 2023 485

Презентація Голови НРЖУ на Асамблеї в Манілі

Голова Національної Ради Жінок України, Віце-прем’єрка Міжнародної Ради Жінок України…

Вісник Національної ради жінок України