П'ятниця, 22 вересня 2023 17:08

У Шестовиці організовується сільський музей

Голова Національної Ради Жінок України Людмила Андріївна Порохняк-Гановська, заступниця Голови Меланія Іщук, керівниця комунікацій з іноземцями і молоддю Софія Оніщук та керівниця Гуманітарної організації «Fem Aid» Карол Манн провели зустріч з активістками села Шестовиці. Метою такої поїздки є, як – зазначила очільниця НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська, – організація сільського музею до відзначення 500-річчя села (перша письмова згадка про село Шестовицю датована 1523 роком). Історія села включає археологічні розкопки найбільшого в Європі поселення вікінгів, артефакти яких експонуються у музеях Києва. Уродженцями цього села є історичні особи та сучасні видатні діячі України, в селі знімали патріотичну стрічку кіностудії Довженко “В бій ідуть лише “старики”, виконавець однієї з головних ролей фільму Володимир Талашко — частий гість села. Під час окупації російськими агресорами Шестовиця була “Чернігівською Чорнобаївкою”, зараз іде відродження села.

Коли організовували Центр само-, взаємодопомоги та розвитку села Шестовиці, то невипадково внесли і слова «розвитку села». Бо упродовж багатьох років НРЖУ не лише організовує благодійну допомогу, а й опікується розвитком територій. Тому сьогодні у пріоритеті – ремонт занедбаного приміщення школи, де активісти села і вирішили організувати сільський музей, голова НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська організувала завезення меблів поки що до клубу від Виставкового центру «КиївЕкспоПлаза», власник якого люб’язно надав ці меблі для музею безкоштовно.

Гості відвідали і Центр само-, взаємодопомоги та розвитку села Шестовиці, де керівниця Гуманітарної організації з Франції «Fem Aid» Карол Манн передала свої подарунки для дітей. Керівниця Центру Світлана Мекшун ознайомила гостю з Центром, у якому діє Соціальна шафа та надаються психологічні послуги, організовані кімнати розвитку дітей та послуги волонтерів здоровʼя. І як зазначила Голова ветеранської спілки села Ольга Сірик, все це зроблено завдяки зусиллям Національної Ради Жінок України спільно з лідерками-активістками села за участю багатьох його мешканців.

Прочитано 499 разів

Останні матеріали

лист. 16, 2023 51

Виступ Мартін Марандел

Дорогі сестри ICW-CIF, Під час закриття нашого ECM у Манілі з 6 по 9 листопада 2023 року…
Default Image
лист. 16, 2023 449

ЗНОВУ ДО ПИТАННЯ КОВІДУ

Під час асамблеї в Манілі відбулись консультації Людмили Порохняк-Гановської з…
лист. 16, 2023 459

Декларація Засідання виконавчого комітету

CW-CIF МІЖНАРОДНА РАДА ЖІНОК CONSEIL INTERNATIONAL DES FEMMES Заснована 1888 Декларація…
лист. 14, 2023 484

Презентація Голови НРЖУ на Асамблеї в Манілі

Голова Національної Ради Жінок України, Віце-прем’єрка Міжнародної Ради Жінок України…

Вісник Національної ради жінок України