Неділя, 21 травня 2023 14:01

Дивосвіт Трипілля

18 травня у День вишиванки в столиці Португалії Лісабоні група «Дивосвіт Трипілля» на чолі з Галиною Щербань організувала Defile  de moda на честь 130-річчя відкриття Вікентієм Хвойкою древньої цивілізації – Трипільської культури на території України. Розпочалось дійство виступом гурту «Літа» (Іванка Корж, Катруся Сидельнікова, Софійка Цивінська) – традиційний український спів сколихнув атмосферу мистецького центру, запав в душу кожному присутньому. Після цього Андрій Гадомський представив відеокліп «Минуле пливе в Прийдешнє», в якому музикант ( Андрій Прахт) на тлі дикої природи через свою музику відчуває образи Трипільської культури, химерні танці, одяг, прикраси. Сподіваюсь, скоро цей неабиякий шедевр буде виставлено на You Tube і ми обовʼязково повідомимо вам лінк, щоб Трипілля зайшло до вашої уяви, щоб ви відчули свій звʼязок з цим древнім світом.

Продовжував вечір показ моделей вбрання за мотивами Трипільських символів, автор якого дизайнерка одягу Галина Щербань пояснювала сутність кожного символу, талановито виконаного на тканині Тетяною Андерсен та Іриною Артем-Usa. Також в моделях було використано тканини, створені в гамі кольорів древніх покладів глини на Київщині за ідеєю вченої-мисткині – реконструкторки Людмили Смолякової (Київ). Прості, але такі незвичайні форми, реконструйовані прикраси та орнаменти перенесли нас на тисячі років в глибину віків до наших талановитих пращурів, які були фундаментом багатьох більш пізніх цивілізацій.

Для мене було великою честю привітати таких неординарних митців та їхніх прихильників – Волонтерську організацію «Янголи Милосердя» (голова – Олена Бабич), СУМ (голова – Андрій Іваночко), волонтерку Ніну Няньчук , та багатьох інших діаспорян Португалії. Ми будували спільні плани, в тому числі стосовно створення жіночої громади в цій такій далекій за відстанню але близькій та духом європейській країні.

На фото:гурт «Літа»

                Галина Щербань після показу моделей дає розʼяснення щодо символіки Трипілля      

 

 

 

Прочитано 53 разів

Останні матеріали

черв. 04, 2023 2

Участь Голови НРЖУ в онлайн-конференції

Голова Національної Ради Жінок України Людмила Порохняк-Гановська взяла участь у VI-й…
трав. 21, 2023 103

Делегація НРЖУ у Седневі

19 травня в славетному місті Седнів відбувся захід до Міжнародного дня музеїв. Учасниками…
Default Image
квіт. 28, 2023 498

Новини жіночих організацій Європи

Конференція міжнародних неурядових організацій (CINGO) провела свою щорічну весняну сесію…
квіт. 24, 2023 565

Продуктові набори мешканцям деокупованих територій

Всеукраїнська Ліга Українських Жінок на замовлення Української федерації банків…

Вісник Національної ради жінок України