Понеділок, 04 жовтня 2021 13:25

«Впровадження соціальної дипломатії держави та громадських організацій»

 

Під такою назвою 28 вересня в приміщенні Міністерства соціальної політики відкрилась виставка, яку презентувала Національна Рада Жінок України. У відкритті виставки взяли участь Голова НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська, заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ольга Ревук, представниці всіх громадських організацій та об’єднань, що входять до складу ради.

Людмила Порохняк-Гановська, Голова Національної Ради Жінок України, доктор медичних наук, професорка під час відкриття виставки зупинилась на основних віхах історії НРЖУ та про сьогодення організації. Потім розпочати презентацію надали Галині Яблонській, Президенту Міжнародної Ліги «Матері і сестри – молоді України», Послу Миру, народній артистці України, повному кавалеру ордену княгині Ольги. Галина Гілярівна має не лише Рекорд України – найтриваліший період виступу на театральній сцені 83 роки, а й Рекорд України (у рамках проєкт-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи») вимірювання сумарної довжини вулиць, провулків, бульварів подібних географічних об’єктів, названих одним іменем Тараса Шевченка.

«Клуб українських жінок льотних спеціальностей «Авіатриси» презентувала її президент Надія Павловська. Клуб нараховує понад 150 жінок. Водночас проводиться робота, щоб якомога більше охопити жінок цих спеціальностей у віддалених регіонах України. Надія Михайлівна майстер спорту з парашутного спорту, суддя міжнародної категорії. Має на своєму рахунку 3500 (!) стрибків з парашутом. Проходила військову службу  протягом 23 років. Брала участь в багатьох змаганнях, була призером змагань. На сьогодні бере участь в змаганнях з парашутного спорту в якості судді.

У полі зору Міжнародної Школи Рівних можливостей, про яку розповіла Голова правління Лариса Колос, – першочерговими є питання захисту прав людини, зокрема попередження торгівлі жінками та дівчатами, протидія всім формам насильства і дискримінації, захист прав біженців і переселенців, викоренення найгірших форм дитячої праці та сексуальної експлуатації дітей тощо.

На базі Школи відпрацьовуються новітні методики і технології просвітницької та профілактичної роботи, виконуються всеукраїнські та міжнародні проекти, спрямовані на утвердження рівності і демократії.

Методики, розроблені Школою Рівних Можливостей, постійно вдосконалюються, входять до підручників, використовуються для проведення тренінгів багатьма НУО. Посібник «Ґендер і Ми», створений юними тренерами і тренерками для поширення ґендерних знань за принципом «рівний – рівному», був одним першим, який отримав гриф Міністерства освіти і науки з рекомендацією використання його у навчальних закладах для позашкільних занять. Він витримав кілька перевидань.

Активна просвітницька діяльність серед військовослужбовців по військових частинах Міністерства оборони України та Національної гвардії ведеться Всеукраїнською організацією «Поступ жінок-мироносиць», головою якої є Зоя Ружин, заслужений працівник культури України, авторка десятка поетичних збірок, текстів пісень. Упродовж багатьох років парад до Дня Незалежності розпочинається з пісні «Україна є, Україна буде!», авторкою слів якої є Зоя Володимирівна.

Сприяє спільній роботі жінок з метою консолідації зусиль у побудові громадянського суспільства, виховання культури миру, формування духовних, моральних та сімейних цінностей для створення здорових сімей та мирної світової родини Громадська організація «Федерація жінок за мир у всьому світі», засновницею якої є Голова Правління Тетяна Коцеба, громадська діячка, історик, дружина, мати п’ятьох дітей. Ця організація заснувала у 2007 році щорічний конкурс «Жінка року».

Громадську організацію «Ла Страда-Україна» презентувала президентка Катерина Черепаха. Організація працює у сфері попередження торгівлі людьми, насильства в сім’ї, гендерної дискримінації, захисту прав дитини, моніторингу дотримання прав людини в діяльності державних структур, зокрема правоохоронних органів, забезпечення гендерної рівності, а також забезпечує діяльність Національної «гарячої ліні» із попередження домашнього насильства, торгівлі людьми, та гендерної дискримінації та Національної дитячої «гарячої лінії».

Про Всеукраїнську Лігу Українських жінок (ВЛУЖ) — жіночу громадську організацію, що створена у 1995 році розповіла Голова Марія Петрова. Метою організації є обєднання національно свідомих українських жінок для захисту своїх законних соціальних, культурних та економічних прав і свобод, сприяння пробудженості і зростанню громадської активності та підвищення ролі жінок у суспільстві. Тому діяльність ВЛУЖ насамперед спрямована на відродження національних та релігійних традицій, утвердження української мови.

Цього дня добрі слова лунали на адресу Марії Драч, яка є Головою Міжнародної організації «Жіноча Громада». На сьогодні організація має 45 осередків в Україні та за межами, які об’єднують близько 15000 членкинь. А основною діяльністю «Жіночої Громади» є Програма «Жінки за впровадження сімейної медицини в Україні».

Були представлені й інші обєднання, зокрема Всеукраїнське жіноче об’єднання «Содідарність». Основною діяльністю якого є: соціальна, економічна, політична, благодійна.

Детальніше про організації, що входять до складу НРЖУ, можна ознайомитись на виставці, що експонується в приміщенні Мінсоцполітики.

 

Прочитано 29 разів

Останні матеріали

жовт. 14, 2021 13

14 жовтня - День захисників та захисниць

З нагоди свята вітаємо усіх, хто має високе звання захисника України! Бажаємо Вам сил,…
жовт. 11, 2021 17

11 жовтня: Міжнародний день дівчаток

Сьогодні у світі, за ініціативою ООН, відзначається Міжнародний день дівчаток. Цей день…
жовт. 08, 2021 17

Пам’яті Ростислави Федак

Я познайомилась з Ростиславою Федак 20 років тому в купе поїзда, який прямував до Криму -…
жовт. 08, 2021 16

Виставка... і світогляд

Повернулась з відзначення Дня України 4 жовтня на "ЕКСПО 2020" в Дубаї делегація від…

Вісник Національної ради жінок України